Hong Kong: gładka porażka Piter

Krótko trwała przygoda Katarzyny Piter z turniejem WTA w Hong Kongu. W meczu pierwszej rundy poznanianka przegrała z Alison Van Uytvanck 2:6, 1:6.

Piter do turniejowej drabinki dostała się jako ostatnia na podstawie rankingu. Niestety na tym jej szczęście się skończyło. Polska tenisistka nie zdołała podjąć równorzędnej rywalizacji z 20-letnią Belgijką i po 62 minutach pożegnała z inauguracyjną edycją Prudential Hong Kong Tennis Open.

Dla 122. w rankingu Katarzyny Piter był to czwarty z rzędu przegrany mecz, bez zdobytego seta. W przyszłym tygodniu Polka jest zgłoszona do turnieju w Kantonie i na chwilę obecną będzie musiała przedzierać się przez eliminacje.

Eliminacji do imprezy w Hong Kongu nie przeszła Magda Linette, ale wystąpi ona jeszcze w zmaganiach deblowych.

Alison Van Uytvanck (Belgia) – Katarzyna Piter (Polska) 6:2, 6:1