US Open: Krunić za mocna dla Piter

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter wciąż musi poczekać na swoje pierwsze zwycięstwo w singlowym turnieju wielkoszlemowym. W pierwszej rundzie US Open Polka przegrała z Aleksandrą Krunić 4:6, 1:6.

Choć Piter w rankingu WTA plasuje się aktualnie wyżej, to przebijająca się do US Open przez eliminacje Krunić była faworytką tego pojedynku. W pierwszym secie to Polka dwukrotnie schodziła na przerwę z przewagą przełamania, lecz rywalka za każdym razem natychmiast odrabiała straty. Wiele gemów granych było na przewagi i Piter ostatecznie tylko raz utrzymała swój serwis. Nasza reprezentantka w secie otwarcia okazała się gorsza o jedno przełamanie i przegrała 4:6.

W drugiej odsłonie nie było wcale lepiej – Krunić w miarę szybko wyszła na prowadzenie 4:0 i utrzymała ją już do końca spotkania. Tym razem Piter w całym secie zdołała wygrać tylko jednego gema przy serwisie rywalki i w całym meczu przegrała 4:6, 1:6.

W całym meczu Piter popełniła aż siedem podwójnych błędów przy tylko jednym asie, wykorzystała 4 z 7 okazji na przełamanie, ale sama straciła serwis siedmiokrotnie (broniła łącznie 13 break pointów). Choć wynik na to nie wskazuje, mecz był dość długi – obie tenisistki spędziły na korcie blisko dwie godziny.

Aleksandra Krunić (Serbia, Q) – Katarzyna Piter (Polska) 6:4, 6:1