US Open: Kania przeszła eliminacje!

Paula Kania zadebiutuje w turnieju głównym US Open! W finałowej rundzie eliminacji wygrała z Aleksandrą Panową 1:6, 6:3, 6:2

22-letnia sosnowiczanka w dwóch pierwszych spotkaniach eliminacji nie straciła seta. Pojedynek z wyżej notowaną Panową (122 WTA) źle rozpoczął się dla naszej tenisistki. Co prawda Kania w gemie otwarcia zdobyła przełamanie, ale następnie przegrała sześć gemów.

Druga partia wygląda zupełnie inaczej. Większość gemów miała zacięty przebieg, ale doszło tylko do jednego przełamania, zdobytego przez Polkę.

W decydującym secie znów było wiele walki (w drugim gemie tenisistki rozegrały 22 punkty, a Kania zdołała wybronić pięć break pointów i utrzymać serwis), ale od stanu 2:2 kolejne gemy na swoje konto zapisała już tylko sosnowiczanka. Pojedynek trwał dwie godziny oraz 21 minut.

W lipcu Paula Kania odnotowała swój wielkoszlemowy debiut, przegrywając w pierwszej rundzie Wimbledonu z Na Li. Teraz przyszła pora na nowojorski debiut.