Winston Salem: porażka Polaków w ćwierćfinale

/ Krzysztof Sawala , źródło: własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski ulegli Jamie Murrayowi i Johnowi Pearsowi w ćwierćfinale turnieju na twardych kortach w Winston Salem. Brytyjsko-australijska para wygrała w dwóch setach.

Rozstawieni z numerem trzy Murray i Pears od początku spotkania narzucili własne warunki na korcie i szybko wyszli na trzygemowe prowadzenie. Kluczowe dla przebiegu pierwszej partii okazało się przełamanie już w drugim gemie. Mimo że Polacy do końca seta byli już w stanie utrzymywać swoje podanie, choć musieli w międzyczasie bronić kolejnych break pointów, to strat z pierwszej fazy odrobić im się nie udało. Brytyjczyk i Australijczyk wygrali tę część gry 6:3.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki i wygrywanych gemów przez serwujących. Niestety tylko do stanu 2:2. Wówczas ponownie to duet Murray i Pears potrafił odebrać polskiej parze serwis i zdobytej przewagi nie oddał do końca spotkania. Fyrstenberg i Matkowski w całym meczu nie doczekali się ani na jedną okazję na przełamanie swoich rywali.

Po pierwszym wspólnym występie od maja Polacy szykują się już zatem do startu w wielkoszlemowym US Open. Murraya i Pearsa wcześniej czeka jeszcze walka o tytuł w Winston Salem, gdzie w półfinale zmierzą się z hiszpańską parą Pablo Andujar – Marcel Granollers.

Ćwierćfinał debla:

J. Murray, J. Pears (Wielka Brytania, Australia, 3) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) 6:3, 6:4