Winston Salem: trzecie zwycięstwo Janowicza

Jerzy Janowicz wygrał z Edouardo Rogerem-Vasselin 4:6, 6:3, 6:4, awansując do ćwierćfinału turnieju ATP w Winston-Salem. Kolejnym rywalem łodzianina będzie Jarkko Nieminen lub David Goffin.

Janowicz źle rozpoczął spotkanie z bardziej doświadczonym rywalem – szybko stracił podanie i w pierwszym secie kompletnie nie potrafił nawiązać walki w gemach serwisowych Francuza.

Początek drugiego seta miał zupełnie inny przebieg, gdyż Polak wygrał dwa pierwsze gemy, popisując się kilkoma efektownymi akcjami (m.in. pięknym wypadem do siatki, zakończony trudnym smeczem). Vasselin zdołał stratę szybko odrobić, ale od stanu 2:2 znów przegrał dwa kolejne gemy. Tym razem Janowicz przewagi z rąk nie wypuścił, doprowadzając do trzeciego seta.

W decydującej partii doszło tylko do jednego przełamania, które w siódmym gemie wywalczył Janowicz. Sporo nerwów było w samej końcówce. Przy 5:4 i 40-0 Polak odnotował podwójny błąd i nie wykorzystał dwóch kolejnych meczboli, a po chwili jeszcze czwartego. Na szczęście Roger-Vasselin w końcówce także grał nerwowo, nie zdołał doprowadzić do break pointa, a za piątą okazją nasz tenisista skończył mecz.

Dla Jerzego Janowicza to pierwszy w sezonie turniej, w którym wygrał już trzy spotkania. Oczywiście na tym nie musi poprzestać.