US Open: Linette odpada w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: commons.wikipedia.org/Robbie Mendelson

Magda Linette nie zagra w wielkoszlemowym US Open. Polka już w pierwszej rundzie eliminacji przegrała 2:6, 7:6(4), 3:6 z Richel Hogenkamp.

Sam początek był dobry dla Polki – już w pierwszym gemie Linette wywalczyła przełamanie. Później przegrała jednak cztery gemy z rzędu i w secie otwarcia zdecydowanie uległa rywalce, przegrywając 2:6. Druga odsłona w wykonaniu naszej reprezentantki była już lepsza. Dzięki bardzo dobrej grze Linette wyszła na prowadzenie 5:1.

Zamiast gładko wygranego seta mieliśmy jednak nerwówkę. Holenderka nie tylko doprowadziła do remisu, ale przy prowadzeniu 6:5 miała nawet dwie piłki meczowe. Linette zdołała ostatecznie doprowadzić do tie breaka, w którym wygrała 7-4 i o losach meczu rozstrzygnęła trzecia partia.

W niej Hogenkamp od razu uzyskała przewagę przełamania i utrzymała ją już do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 6:2, 6:7(4), 6:3. W kolejnej rundzie Holenderka może trafić na Urszulę Radwańską.