Winston-Salem: Janowicz wydarł zwycięstwo

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Jerzy Janowicz przegrywał już 3:5 z Joao Sousą w decydującym secie drugiej rundy turnieju w Winston-Salem. Polak zdołał jednak odwrócić losy meczu i wygrać w tie breaku.

Początek meczu z Sousą prędzej zapowiadał wczorajszą przeprawę z Berlocqiem niż jakiekolwiek kłopoty. Janowicz rozbił Portugalczyka w 21 minut, oddając mu pod koniec honorowego gema.

Jednak drugi set już tak nie wyglądał. Spotkanie się wyrównało, obaj tenisiści pilnowali własnych gemów, aż w kluczowym momencie Sousa wykorzystał słabszy moment Polaka, przełamał go i po chwili zakończył partię, triumfując 6:3.

Portugalczyk poszedł za ciosem i na starcie decydującej odsłony raz jeszcze odebrał podanie naszemu tenisiście. Wreszcie, po pięciu kolejnych przegranych gemach Janowicz się ocknął. Wygrał nie tylko własny serwis, ale także podanie rywala, wracając do gry. Tyle tylko, że za chwilę… znów został przełamany. Sousa prowadził 5:4 i serwował, ale tej próby nie wytrzymał. Polak odrobił stratę w ostatniej chwili, doprowadził do tie breaka i wygrał go 7-5.

Jerzy Janowicz (Polska) – Joao Sousa (Portugalia, 6) 6:1, 3:6, 7:6(5)