New Haven: deblowa porażka Piter

Katarzyna Piter i Shahar Peer na pierwszej rundzie zakończyły deblową rywalizację w New Haven. Polsko-izraelski duet przegrał z Anabel Mediną Garrigues i Jarosławą Szwedową 4:6, 1:6.

W pierwszym secie rozstawiona z numerem pięć hiszpańsko-kazachska para prowadziła już 5:0 i 40-15. Piter i Peer walczyły jednak do końca, wygrały cztery kolejne gemy, ale przy stanie 4:5 po raz trzeci zostały przełamanie. W drugiej partii „nasza” para ani razu nie zdołała utrzymać swojego serwisu. Mecz trwał 58 minut.

Katarzyna Piter w New Haven grała także w eliminacjach do turnieju singlowego, ale gładko przegrała pierwszy mecz z Karin Knapp (2:6, 0:6).

Teraz przed poznanianką ostatni wielkoszlemowy turniej w sezonie. W US Open wystąpi zarówno w singlu, jak i w deblu (w parze z Petrą Cetkovską).

Pierwsza runda debla:
A. Medina Garrigues, J. Szwedowa (Hiszpania, Kazachstan, 5) – S. Peer, K. Piter (Izrael, Polska) 6:4, 6:1