Cincinnati: Matkowski odpada w ćwierćfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Marcin Matkowski i Robert Lindstedt odpadli w ćwierćfinale deblowego turnieju ATP w Cincinnati. Polak i Szwed przegrali ze Stevem Johnsonem i Samem Querreyem 6:7(7), 6:4, 2-10.

Pierwsza partia spotkania z Amerykanami była bardzo zacięta. Na początku pojedynku obie pary miały szanse na przełamanie, lecz ich nie wykorzystały. Później tenisiści znakomicie serwowali, przez co w secie otwarcia nie mieliśmy żadnego breaka i zakończył się on tie breakiem. W nim Matkowski i Lindstedt prowadzili 5-3, mieli setbola przy serwisie rywali, lecz ostatecznie przegrali 7-9.

O losach drugiej odsłony zdecydowało jedno przełamanie. W trzecim gemie "nasza" para wygrała przy serwisie rywali do zera i przewagę utrzymała do końca seta, wygrywając go 6:4. Niestety w super tie breaku to Johnson i Querrey od początku przejęli inicjatywę i okazali się zdecydowanie lepsi, zwyciężając w całym spotkaniu 7:6(7), 4:6, 10-2.

Ćwierćfinał singla:
S. Johnson, S. Querrey (USA, WC) – M. Matkowski, R. Lindstedt (Polska, Szwecja) 7:6(7), 4:6, 10-2