Cincinnati: Janowicz wygrywa i zagra z Dimitrowem

Jerzy Janowicz w dobrym stylu awansował do drugiej rundy turnieju w Cincinnati. Najlepszy polski tenisista wygrał z Tejmurazem Gabaszwilim 6:4, 6:4 i zmierzy się teraz z Grigorem Dimitrowem.

Po nieudanym występie w Toronto Janowicz pozbierał się i zwycięsko rozpoczął kolejną imprezę rangi „Masters 1000”. Łodzianin od początku był bardzo skoncentrowany, a przede wszystkim zaskakująco spokojny – nie było nerwowych reakcji po błędach, czy dyskusji z arbitrem.

W grze „Jerzyk” był z kolei bardzo agresywny, co szczególnie widoczne było przy returnie. Pomimo dziewięciu podwójnych błędów na plus należy także odnotować serwis Polaka, gdyż Gabaszwili nie miał nawet jednej okazji na przełamanie.

Oba sety miały niemal identyczny przebieg – Janowicz za każdym razem do przełamania doprowadzał w siódmym gemie. Trochę nerwów było w samej końcówce, gdy Polak serwował w drugiej partii przy stanie 5:4. Przy 40-15 świetnym returnem popisał się Rosjanin, a następnie podwójny błąd odnotował nasz reprezentant. Kolejne dwie piłki padły jednak łupem łodzianina, który na koniec wykazał się skutecznym skrótem. Mecz trwał 74 minuty.

Bardzo trudne zadanie czeka Jerzego Janowicza w drugiej rundzie, gdyż jego rywalem będzie ósmy w rankingu Grigor Dimiotrow. Bułgar w ubiegłym tygodniu osiągnął półfinał w Toronto, a wcześniej odnotował znakomite występy na kortach trawiastych (zwycięstwo w Queen’s Clubie i półfinał Wimbledonu). Polak i Bułgar zagrają ze sobą po raz pierwszy.

Jerzy Janowicz (Polska) – Tejmuraz Gabaszwili (Rosja, Q) 6:4, 6:4