Stanford: Kania zagra o tytuł

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania i Katerina Siniakova w półfinale deblowego turnieju WTA w Stanford pokonały Raquel Kops-Jones i Abigail Spears. Polka i Czeszka wygrały 6:7(3), 6:3, 12-10.

To Amerykanki przed meczem uważane były za zdecydowane faworytki tego spotkania, W turnieju rozstawione zostały z numerem jeden, broniły też tytułu zdobytego przed rokiem. Set otwarcia od początku był bardzo zacięty. Polka i Czeszka wywalczyły dwa breaki, ale rywalki za każdym razem odrabiały straty, a w dziesiątym gemie to Kops-Jones i Spears miały przy serwisie "naszej" pary dwa setbole. Kania i Siniakova wyszły z opresji i wszystko skończyło się w tie breaku. W nim Amerykanki okazały się zdecydowanie lepsze i zwyciężyły do trzech.

Drugi set rozpoczął się bardzo dobrze dla polsko-czeskiego duetu. Kania i Siniakova szybko wywalczyły przełamanie, lecz znów szybko straciły przewagę. Od stanu 3:3 Polka i Czeszka zdecydowanie przejęły inicjatywę. Wygrały trzy gemy z rzędu i w całym secie triumfowały 6:3

Super tie breaka dużo lepiej rozpoczęły Amerykanki, które prowadziły 6-3. Kania i Siniakova zdołały wyrównać, lecz to rywalki jako pierwsze miały piłkę meczową. "Nasza" para wygrała jednak dwa punkty przy swoim serwisie i sam miała meczbola. Ostatecznie o wszystkim zadecydował minibreak przy serwisie rywalek i po drugiej piłce meczowej Kania i Siniakova zwyciężyły 12-10.

W finale Polka i Czeszka zmierzą się z rozstawionymi z numerem trzy Garbine Muguruzą i Carlą Suarez Navarro.

Półfinał debla:
P. Kania, K Siniakova (Polska, Czechy) – R. Kops-Jones, A. Spears (USA, 1) 6:7(3), 6:3, 12-10