Fręch i Bujdo mistrzami Polski

/ Anna Niemiec , źródło: mistrzostwapolskitenis.pl/własne, foto: Biuro Prasowe PPO 2014

Zakończyły się 88. Mistrzostwa Polski w Gliwicach. Złote medale w grze pojedynczej wywalczyli Magdalena Fręch reprezentująca ŁKT Łódź oraz broniący barw KS Górnik Bytom, Igor Bujdo.

Zarówno Fręch jak i Bujdo nie mieli dzisiaj łatwego zdania. Oboje do zwycięstwa potrzebowali trzech setów. Najpierw na korcie centralnym w Gliwicach pojawiły się panie. Finałową rywalką ubiegłorocznej finalistki była Barbara Sobaszkiewicz z AZS-u Poznań. Pierwszego seta 6:2 wygrała tenisistka rozstawiona z numerem cztery. W drugim kontrolę nad pojedynkiem przejęła poznanianka grająca w turnieju dzięki „dzikiej karcie” i oddała swojej rywalce tylko jednego gema. Jednak w decydującej odsłonie meczu to ponownie Magdalena Fręch grała skuteczniej i to ona zdobyła tytuł mistrzynii Polski. Dla 16-letniej tenisistki to drugi złoty medal zdobyty w Gliwicach. W sobotę Fręch w parze z Zuzanną Maciejewską okazały się najlepsze w turnieju gry podwójnej. Zawodniczka z Łodzi to również aktualna halowa mistrzyni Polski.

Po zakończeniu finału pań przyszedł czas na panów. Przeciwnikiem Igora Bujdo również był reprezentant AZS-u Poznań, Maciej Smoła. Męski finał miał podobny przebieg do spotkania pomiędzy Fręch a Sobaszkiewicz. Pierwszego seta wygrał Bujdo 6:3. W drugiej partii mecz się odwrócił i Smoła wyrównał stan rywalizacji. Jednak w decydującej odsłonie meczu to ponowie Igor Bujdo był górą i mógł się cieszyć z tytułu mistrza Polski.

Finał singla kobiet
Magdalena Fręch (ŁKT Łódź, 4) – Barbara Sobaszkiewicz (AZS Poznań, 4) 6:2 1:6 6:1