Gstaad: Bednarek odpada w deblu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek i Henri Kontinen zakończyli występ w deblowym turnieju ATP w Gstaad. Polsko-fińska para przegrała z Rameezem Junaidem i Michalem Mertinakiem 3:6, 6:3, 8-10.

Już w pierwszym gemie Bednarek i Kontinen mieli trzy szanse na przełamanie rywali, ale żadnej nie wykorzystali. Niestety, kilka minut później się to zemściło. Junaid i Mertinak zdobyli breaka na 4:2 i przewagi już nie oddali, triumfując ostatecznie do trzech. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to polsko-fiński duet zdobył jedno przełamanie, które dało triumf i wyrównanie w meczu.

Niestety, decydująca odsłona znów padła łupem Australijczyka i Słowaka. A mogło być zupełnie inaczej, bo Bednarek i Kontinen prowadzili już 5-1! Cztery kolejne punkty powędrowały jednak na konto rywali, którzy lepiej rozegrali także końcówkę i zwyciężyli 10-8.

Pierwsza runda debla:
R. Junaid, M. Mertinak (Australia, Słowacja) – T. Bednarek, H. Kontinen (Polska, Finlandia) 6:3, 3:6, 10-8