Baku: gładka porażka Piter

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju WTA w Baku. Polka przegrała w drugiej rundzie z Bojaną Jovanovski 3:6, 1:6.

Początek meczu nie wskazywał na gładką przegraną Polki. W pierwszy dwóch gemach Jovanovski zdobyła tylko jeden punkt i to nasza reprezentantka uzyskała przewagę przełamania. Niestety, później było już tylko gorzej. Pięć kolejnych gemów padło łupem Serbki i choć Piter zdołała jeszcze wygrać gema przy serwisie rywalki, to po chwili dała się przełamać po raz trzeci i przegrała w secie otwarcia 3:6.

Na początku drugiej odsłony Polka miała dwie szanse na breaka, ale zmarnowała je, a kilka minut później przegrywała już 0:3. Ostatecznie w drugiej partii Piter zdołała ugrać tylko jednego gema i po nieco ponad godzinie gry uległa rywalce 3:6, 1:6.

Bojana Jovanovski (Serbia, 5) – Katarzyna Piter (Polska) 6:3, 6:1