Baku: zacięty pojedynek dla Piter!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Katarzyna Piter, po blisko dwuipółgodzinnej rywalizacji, pokonała Kristynę Pliskovą 6:7(4), 6:3, 6:4 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Baku.

23-letnia poznanianka przeszła kolejny bardzo wymagający test w swojej karierze. Spotkanie lepiej rozpoczęła dysponująca mocnym serwisem leworęczna Czeszka, która już w gemie otwarcia zdobyła przełamani. Pliskova długo pilnowała tej przewagi, ale przy 5:4 po raz pierwszy straciła serwis. Ostatecznie doszło do tie breaka, w którym 22-letnia Czeszka szybko zdobyła przewagę i utrzymała ją do końca.

Piter natychmiast się jednak z tego otrząsnęła, w drugim secie skutecznie pilnowała serwisu (wybroniła wszystkie trzy break pointy), wykorzystując zarazem dwie z trzech okazji na przełamanie.

W pierwszych sześciu gemach decydującej partii obie tenisistki bardzo pewnie wygrywały swoje serwisy. Przy stanie 3:3 przełamanie zdołała wywalczyć Pliskova, ale jak się wkrótce okazało był to ostatni gem jaki zapisała na konto w tym meczu. Przy 4:5 i 0-40 Czeszka wybroniła dwa meczbole. Za trzecią okazją poznanianka już się nie pomyliła! Mecz trwał dwie godziny oraz 17 minut.

Walcząca o powrót do czołowej setki rankingu Piter zagra w drugiej rundzie z Bojną Jovanovski. Rozstawiona z numerem pięć Serbka wygrała dziś z Patricią Mayr-Achleitner 2:6, 7:5, 6:3.

W drugiej rundzie turnieju jest także Urszula Radwańska (czytaj więcej). Teoretycznie obie Polki mogą ze sobą zagrać w ćwierćfinale.

Katarzyna Piter (Polska) – Kristyna Pliskova (Czechy) 6:7(4), 6:3, 6:4