Stambuł: finałowa porażka Kani

Deblowy finał turnieju w Stambule nie dostarczył nadzwyczaj dużych emocji. Paula Kania i Oksana Kałasznikowa przegrały z Misaki Doi oraz Eliną Switoliną 4:6, 0:6.

Dla Kani był to drugi deblowy finał turnieju WTA w karierze, ale na drugi tytuł będzie musiała jeszcze poczekać (w 2012 roku wygrała imprezę w Taszkiencie, w parze z Poliną Pechową).

W Stambule gruzińsko-polska para imponowała zimną krwią w kluczowych momentach, wygrywając dwa z trzech spotkań po zaciętych super tie breakach. Niestety w meczu o tytuł takich emocji nie było. Co prawda początek finału miał zacięty przebieg, ale od stanu 4:4 w pierwszym secie osiem kolejnych gemów zapisały na swoje konto Doi i Switolina. Rywalizacja trwała 53 minuty.

Zarówno dla Doi, jak i Switoliny to pierwszy wygrany turniej deblowy w rozgrywkach WTA Tour. W półfinale japońsko-ukraińska para pokonała Katarzynę Piter i Janette Husarovą. Triumfatorki za występ w Stambule zainkasują 12 300 dolarów (do podziału) oraz po 280 punktów rankingowych.

Kania i Kałasznikowa będą miały do podziału 6 400 dolarów, a także wzbogacą się o 180 punktów.

Finał debla:
M. Dois, E. Switolina (Japonia, Ukraina) – O. Kałasznikowa, P. Kania (Gruzja, Polska) 6:4, 6:0