Hamburg: pewne zwycięstwo Janowicza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz nie był faworytem starcia z Albertem Ramosem, ale w pierwszej rundzie turnieju ATP w Hamburgu wygrał dość gładko – 6:0, 7:5. Teraz Polaka czeka mecz z Ołeksandrem Dołgopołowem.

Sam początek pierwszego seta nie wskazywał na tak gładkie zwycięstwo Janowicza. W pierwszym gemie musiał bronić się przed przełamaniem i wygrał po długiej grze na przewagi. Kolejne gemy to już koncert gry Polaka i błędy rywala, który w secie otwarcia nie zdołał wygrać nawet jednego gema.

Druga odsłona była już dużo bardziej wyrównana. Bardzo długo utrzymywał się remis, a przy stanie 5:5 Janowicz miał chwilę kryzysu. Wybronił jednak dwa break pointy, a po chwili sam przełamał rywala, wykorzystując jedynego meczbola.

W drugiej rundzie Janowicz zagra z rozstawionym z numerem cztery Ołeksandrem Dołgopołowem. Ukrainiec w pierwszej rundzie miał wolny los.

Jerzy Janowicz (Polska) – Albert Ramos (Hiszpania, Q) 6:0, 7:5