Stambuł: Kania powetowała sobie niepowodzenie w singlu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania razem z Oksaną Kałasznikową awansowała do drugiej rundy turnieju deblowego w Turcji. Para gruzińsko-polska pokonała w trzech setach siostry Ludmiłę i Nadię Kiczenok.

W pierwszym secie już w trzecim gemie Ukrainki przełamały serwis swoich rywalek. Przy wyniku 5:4 miały trzy piłki setowe, ale żadnej z nich nie potrafiły wykorzystać. O losie pierwszej partii zadecydował tie-break, w którym lepsze okazały tenisistki naszych wschodnich sąsiadów.

W drugiej odsłonie meczu to ponownie siostry Kiczenok jako pierwsze zdobyły przełamanie. Kania i Kałasznikowa zdołały jednak odrobić straty, a potem jeszcze raz odebrały serwis przeciwniczkom i drugiego seta wygrały 6:4.

W super tie-breaku Gruzinka i Polka objęły prowadzenie 8:5, ale Ukrainki wyrównały. Jednak przy wyniku 8:8 dwie kolejne akcji wygrały Kania i Kałasznikowa i to one mogły cieszyć się z awansu do ćwierćfinału tureckiej imprezy.

O półfinał para gruzińsko-polska zagra albo z Raculą Olaru i Sharar Peer albo z rozstawionymi z numerem trzecim Olgą Sawczuk i Julią Bejgelzimer.

Pierwsza runda debla
P. Kania, O. Kałasznikowa (Polska, Gruzja) – L. Kicznok, N. Kiczenok (Ukraina) 6:7(3) 6:4 10:8