Kassel: Polacy bezkonkurencyjni w deblu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Andriej Kapaś i Błażej Koniusz wygrali deblowy turniej ITF w niemieckim Kassel. W finale pokonali 6:4, 6:2 Nicolasa Jarry’ego i Simona Navarro, a w całym turnieju nie stracili nawet seta.

Przez cały turniej nasi reprezentanci szli jak burza. W pierwszych trzech spotkaniach łącznie oddali rywalom zaledwie osiem gemów i bez najmniejszego problemu awansowali do finału, gdzie czekało ich starcie z Chilijczykami.

Mecz o tytuł również przebiegał pod dyktando naszych reprezentantów. Zacięty był jedynie pierwszy set, o losach którego zadecydowało jedno przełamanie. Koniusz i Kapaś wygrali go 6:4, a w drugiej partii przypieczętowali triumf, zwyciężając do dwóch.

Teraz obaj Polacy są już w Poznaniu, gdzie przygotowują się do startu w challengerze Poznań Open. Codziennie obszerne relacje ze stolicy Wielkopolski pojawią się na łamach naszego serwisu.