Bukareszt: finał nie dla Kani

Nie będzie polskie finału w Bukareszcie. W pierwszym półfinale Paula Kania i Anna Tatiszwili przegrały z Caglą Buyukakcay oraz Karin Knapp 7:6(3), 3:6, 4-10.

Mecz od początku obfitował w zmiany sytuacji na korcie. W pierwszym secie Kania i Tatiszwili prowadziły 5:3, w dziewiątym gemie nie wykorzystały dwóch setboli, a także własnego serwisu przy 6:5. W tie breaku „nasza” para prowadziła już 6-1, a partię zdołała zakończyć za trzecią próbą.

W drugim secie Buyukakcay i Knapp jako pierwsze zdołały wywalczyć przełamanie. Polsko-gruziński duet od stanu 1:3 wygrał dwa kolejne gemy, ale była to jego ostatnia zdobycz w tej partii.

Super tie break obiecująco rozpoczął się dla Kani i Tatiszwili. Niestety jednak od prowadzenia 3-1 zdołały one wygrać już tylko jeden punkt. Mecz trwał godzinę i 42 minuty.

Za deblowy występ w Bukareszcie Paula Kania i Anna Tatiszwili otrzymają 3 435 dolarów (do podziału) oraz po 110 punktów rankingowych. W drugim półfinale (ostatni mecz dnia na korcie centralnym) Katarzyna Piter i Olga Sawczuk zmierzą się w reprezentantkami gospodarzy Eleną Bogdan i Alexandrą Cadantu.

Półfinał debla:
C. Buyukakcay, K. Knapp (Turcja, Włochy) – P. Kania, A. Tatiszwili (Polska, Gruzja) 6:7(3), 6:3, 10-4