Fatalny występ Domachowskiej

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Marta Domachowska odpadła w trzeciej rundzie eliminacji turnieju Cachantun Cup, który jest rozgrywany w chilijskim Vina del Mar (pula nagród wynosi 200 000 USD). Polska tenisistka, która była rozstawiona z numerem pierwszym, sensacyjnie uległa dziś Hiszpance, Marii Jose Martinez Sanchez (nr 6).

Początek meczu był wręcz fatalny w wykonaniu 22-letniej Domachowskiej (79 WTA). Nasza zawodniczka nie potrafiła ani razu zdobyć gema przy własnym serwisie, mało tego – wygrała zaledwie sześć punktów. Cztery przełamania dały Hiszpance spokojne zwycięstwo w pierwszej partii tego meczu.

Drugi set wyglądał już znacznie lepiej w wykonaniu faworytki z Warszawy. Polka grała bardzo dobrze i wyszła na wysokie prowadzenie 5:1. W siódmym gemie miała trzy piłki setowe, jednak nie udało jej się zakończyć drugiej partii. Wtedy nastąpiła na korcie zupełna zmiana wydarzeń – od stanu 5:1 Martinez Sanchez (158 WTA) zdobyła sześć kolejnych gemów!

Sposób w jakim Marta przegrała drugiego seta i co za tym idzie – cały mecz, jest fatalny. Polka pozwoliła zdecydowanie niżej notowanej rywalce na odrobienie tak ogromnej straty i wygranie całego spotkania w dwóch setach. Pojedynek między tymi tenisistkami trwał na korcie numer jeden godzinę i 36 minut.

Druga tenisistka w naszym kraju za tydzień wystąpi w turnieju Copa Colsanitas Santander, który będzie rozgrywany w stolicy Kolumbii, Bogocie. W zawodach rangi tier III Domachowska będzie musiała najprawdopodobniej przechodzić eliminacje. Miejmy nadzieję, że ze zdecydowanie lepszym skutkiem, niż miało to miejsce w Vina del Mar.

Wynik III rundy eliminacji:
Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania, 6) – Marta Domachowska (Polska, 1) 6:2, 7:5