Domachowska bliska gry w turnieju głównym

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska jest krok od gry w turnieju Cachantun Cup, na ziemnych kortach w Vina del Mar. W drugiej rundzie eliminacji nasza tenisistka straciła pięć gemów w rywalizacji z Marią Fernandą Alves.

Domachowska jest rozstawiona w eliminacjach do turnieju w Chile z numerem pierwszym. Wczoraj zdeklasowała ona Peruwainkę Ingrid Vargas Calvo, tracąc jednego gema, a spotkanie trwało raptem trzydzieści osiem minut.

Dziś 22-letnia Polka musiała się nieco więcej napracować, by pokonać inną tenisistkę z Ameryki Południowej, sklasyfikowaną na 220 pozycji Brazylijkę Marię Fernandę Alves. W pierwszym secie Marta Domachowska miała spore problemy z serwisem, które ujawniły się także we wczorajszym meczu. Nasza tenisistka popełniła w pierwszej partii pięć podwójnych i raz straciła własne podanie, ale dzięki dwóm breakom zwyciężyła  6:3. W drugim secie z serwisem Polka nie miała już żadnych, przegrywając przy własnym podaniu tylko dwie piłki i ostatecznie zwyciężając 6:2. Mecz trwał pięćdziesiąt dziewięć minut.

W finałowym etapie eliminacji rywalką Marty Domachowskiej będzie na pewno tenisistka hiszpańska: Arantxa Parra Santonja lub Maria Jose Martinez Sanchez.