Wimbledon: pewny początek Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: własne, foto: AFP

Zaledwie 48 minut zajęło Agnieszce Radwańskiej pokonanie Andreei Mitu w pierwszej rundzie Wimbledonu. Jedynym problemem Polki był deszcz, przez który ten łatwy mecz musiał zostać rozłożony na 2 dni.

Radwańska wygrała z Andreą Mitu 6:2, 6:1. Rumuńska kwalifikantka nie sprawiła Polce żadnych kłopotów, nie zmuszając finalistki sprzed 2 lat do większego wysiłku. Rozstawiona z "czwórką" krakowianka spokojnie prowadziła wymiany i raz za razem zdobywała punkty po błędach Mitu. Sama na efektowne rozwiązania nie musiała się decydować zbyt często. Po wznowieniu spotkania Radwańska błyskawicznie wygrała siedem gemów z rzędu. Dopiero gry było 5:0 w drugim secie Mitu zdobyła honorowego gema. Wywalczenie awansu zajęło Polce tylko 48 minut.

W drugiej rundzie Radwańską czeka trudniejsze zadanie. Zmierzy się w niej z Casey Dellacquą, groźną Australijką, która w tym sezonie notuje najlepsze w karierze singlowe wyniki. W pierwszym meczu Dellacqua pokonała3:6, 7:6(4), 6:3 Anett Kontaveit.

Zapis relacji NA ŻYWO:

6:1 Radwańska pewnie zakończyła spotkanie. Zdążyła jeszcze popisać się firmowym zdobyciem punktu z przysiadu.

5:1 Jest honorowy gem dla Mitu. Rumunka utrzymała podanie, choć musiała na to solidnie zapracować.

5:0 Mitu stać tylko na pojedyncze akcje. Pomiędzy nimi zdarza jej się wiele prostych błędów. Chyba nie trzeba dodawać, że w ten sposób nie można zagrozić Agnieszce Radwańskiej. Polkę już tylko jeden gem dzieli od awansu do drugiej rundy.

4:0 Długi gem, gra na przewagi i pomyślne zakończenie. Radwańska przełamuje po raz drugi popełniającą sporą liczbę błędów Mitu.

3:0 Idzie szybko. Radwańska bezproblemowo wygrywa swoje podanie i podwyższa prowadzenie.

A tak relacjonowaliśmy pierwszą część meczu Radwańskiej z Mitu – Wimbledon: mecz Radwańskiej z Mitu przerwany. Przypomnijmy – panie zaczęły w poniedziałkowy wieczór, ale opady deszczu przerwały spotkanie przy stanie 4:2 dla Polki.

2:0 Radwańska postanowiła dziś szybko zrobić swoje. Mitu starała probówała cierpliwie rozstawiać Polkę po korcie, ale mądrość i umiejętności Polki szybko wybiły jej to z głowy.

1:0 Agnieszka zaczyna drugiego seta od wygrania własnego gema serwisowego. Mitu się starała, była równowaga, ale Polka nie dała Rumunce szansy.

6:2 Świetny początek w wykonaniu Polki. Radwańska błyskawicznie skończyła pierwszą partię, wygrywając ją 6:2.

14:38 Na korcie numer 2 pojawiły się Agnieszka Radwańska i Andreea Mitu. Gra wznowiona przy stanie 4:2 dla Polki.