’s-Hertogenbosch: Bednarek przegrywa zacięty ćwierćfinał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: , foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek i Lukas Dlouhy przegrali pełen zwrotów pojedynek z Santiago Gonzalezem oraz Scottem Lipskym 4:6, 6:7(8), na ćwierćfinale kończąc rywalizację w ‘s-Hertogenbosch.

W pierwszym secie polsko-czeski-duet dwukrotnie zyskiwał przewagę przełamania, ale rozstawieni z „czwórką” Gonzalez i Lipsky za każdym razem stratę odrabiali, a do tego w dziesiątym gemie wywalczyli trzecie przełamania.

W drugiej partii zaciętych gemów także nie brakowało, chociaż tym razem nie doszło do żadnego breaka. Przy 5:6 „nasza” para wybroniła trzy meczbole i jeszcze dwa kolejne w tie breaku (sami nie wykorzystali jednej piłki setowej). Za szóstą okazją meksykańsko-amerykańska para zakończyła jednak spotkanie, które trwało 74 minuty.

Teraz przed Tomaszem Bednarkiem rywalizacja w Wimbledonie, w którym partnerować mu będzie Benoit Paire.

Ćwierćfinał debla:
S. Gonzalez, S. Lipsky (Meksyk, USA, 4) – T. Bednarek, L. Dlouhy (Polska, Czechy) 6:4, 7:6(8)