Eastbourne: Przysiężny przegrywa zaciętą batalię

Michał Przysiężny nie wystąpi w turnieju głównym na kortach trawiastych w Eastbourne. W drugiej rundzie eliminacji głogowianin przegrał z Chrisem Guccione 6:7(5), 6:7(7).

Dla obu tenisistów był to już drugi dzisiejszy mecz w Eastbourne i obaj w pojedynkach pierwszej rundy stracili po trzy gemy (o meczu Przysiężnego czytaj tutaj).

Pojedynek Polaka z doświadczonym Australijczykiem miał niezwykle zacięty przebieg. W pierwszym secie obaj skutecznie pilnowali podania, a w tie breaku minimalnie górą był Guccione (7-5).

W drugim secie tenisista z Antypodów zdołał wywalczyć przełamanie w piątym gemie, ale po chwili Polak doprowadził do re-breaka, nie tracąc przy tym punktu. Ostatecznie doszło do drugiego tie breaka, który miał jeszcze bardziej zacięty przebieg niż pierwszy. Przysiężny zmarnował setbole przy 6-5 i 8-7, zaś Australijczyk wykorzystał drugą okazję na skończenie meczu. Tenisiści rywalizowali przez 80 minut.

Teraz przed Michałem Przysiężnym zmagania w Wimbledonie. Dzięki rezygnacji kilku tenisistów z czołowej setki rankingu „Ołówek” nie będzie musiał przedzierać się przez eliminacje.