Halle: porażka Bednarka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek i Johan Brunstrom na pierwszej rundzie zakończyli rywalizację w turnieju deblowym w Halle. Polsko-szwedzki duet przegrał z Dustinem Brownem i Jan-Lennardem Struffem 6:2, 3:6, 3-10.

Bendarek i Brunstrom doskonale zaczęli pojedynek z grającym dzięki „dzikiej karcie” duetem gospodarzy, wygrywając cztery pierwsze gemy. „Nasza” para do końca pewnie pilnowała podania (w całym secie przegrali tylko dwa punkty przy własnym serwisie!).

Na tym niestety dobra passa się skończyła. O losach drugiego seta zadecydowało jedno przełamanie, wywalczone przez Browna i Struffa w szóstym gemie. Niemcy poszli za ciosem w super tie breaku. Co prawda dwa pierwsze punkty wywalczyli Bednarek i Brunstrom, ale dziesięć z kolejnych jedenastu zapisali na swoje konto Niemcy. Mecz trwał 61 minut.

W turnieju deblowym na kortach trawiastych w Halle grają jeszcze Łukasz Kubot i Robert Lindstedt. Mistrzowie Australian Open zostali rozstawieni z numerem jeden i jutro zmierzą się z Yen-Hsun Lu oraz Oliverem Marachem.

Pierwsza runda debla:
D. Brown, J. Struff (Niemcy, WC) – T. Bednarek, J. Brunstrom (Polska, Szwecja) 2:6, 6:3, 10-3