Queen’s: Fyrstenberg przegrywa w deblu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Matthew Ebden przegrali w pierwszej rundzie turnieju ATP w Londynie. Polsko-australijska para nie poradziła sobie z Kevinem Andersonem i Jonathanem Erlichem.

Wraz z przenosinami na korty trawiaste nasz najlepszy debel zrobił sobie przerwę od wspólnych występów. W londyńskim turnieju na kortach Queen’s Club Mariusz Fyrstenberg stworzył duet z Matthew Ebdenem, ale niestety panowie zakończyli udział w imprezie na pierwszej rundzie.

Mecz trwał godzinę i trzy minuty. O sukcesie Kevina Andersona i Jonathana Erlicha zadecydowały dwa przełamanie – jedno w pierwszym secie, drugie w drugim. Szczególnie szkoda drugiej partii, w której to Fyrstenberg i Ebden jako pierwsi mieli szanse na breaka. Najpierw przy prowadzeniu 3:2, a potem przy stanie 4:3 zmarnowali w sumie pięć okazji na odebranie serwisu rywalom, aż w końcu to oni w ostatniej chwili zdobyli przełamanie, po czym zakończyli mecz wynikiem 6:3, 6:4.

Pierwsza runda debla:
K. Anderson, J. Erlich (RPA, Izrael) – M. Fyrstenberg, M. Ebden (Polska, Australia) 6:3, 6:4