Halle: trwa zła passa Przysiężnego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Niestety wciąż trwa zła passa Michała Przysiężnego. Niemogący wygrać meczu od Australian Open Polak uległ w pierwszej rundzie turnieju ATP w Halle Peterowi Gojowczykowi 5:7, 4:6.

Przysiężny z całą pewnością nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Od początku roku wygrał tylko jedno spotkanie, w pierwszej rundzie Australian Open z Horacio Zeballosem, a poza tym notował same porażki. W konsekwencji wypadł z pierwszej setki rankingu ATP i obecnie zajmuje 112. miejsce.

Niestety czarna seria Polaka, na którą składało się dotychczas dwanaście przegranych meczów z rzędu, nie została przerwana w Halle. 30-letni głogowianin inaugurował sezon na trawie spotkaniem z Peterem Gojowczykiem, notowanym na 120. pozycji 24-letnim Niemcem. I niestety to właśnie Gojowczyk wyszedł z tego pojedynku obronną ręką, a naszemu tenisiście nie pomogło nawet 10 asów serwisowych.

Podanie odgrywało w poniedziałkowym meczu spore znaczenie. Panowie pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe i w ostatecznym rozrachunku o losach obu partii decydowało jedno przełamanie. I niestety w obu było ono autorstwem Gojowczyka. W pierwszym secie Niemiec wykorzystał 1 z 6 break pointów, a Przysiężny zmarnował dwie okazje na przełamanie. W drugim secie break pointów było jeszcze mniej – Gojowczyk na breaka zamienił 1 z 2 okazji, a Polak nie zagroził nawet podaniu rywala.

W Halle grają także Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot. Nasz najwyżej notowany tenisista został rozstawiony w Niemczech z numerem 8 i w pierwszej rundzie walczy z Pierre-Hugues Herbertem. Z kolei Kubot start w Halle rozpocznie od meczu z Alejandro Fallą. Wraz z Robertem Lindstedtem wystąpią także w grze podwójnej, podobnie jak Tomasz Bednarek i Johan Brunstrom.

Peter Gojowczyk (Niemcy) – Michał Przysiężny (Polska) 7:5, 6:4