Koszyce: Koniusz i Kapaś przeszli eliminacje

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: atpworldtour.com

Błażej Koniusz i Andriej Kapaś zwycięsko przeszli eliminacje do challengera w Koszycach (pula nagród 35 tys. euro). Szczególnie dużą dramaturgię miał rozstrzygający pojedynek Koniusza.

Obaj polscy tenisiści zostali w eliminacjach słowackiej imprezy rozstawieni i do przejścia eliminacji potrzebowali po dwa zwycięstwa. O ile pierwsze mecze nie stanowiły dla naszych reprezentantów poważnej przeszkody (Koniusz stracił dwa gemy, a Kapaś jednego), o tyle finałowe pojedynki były niezwykle zacięte.

Rozstawiony z „dwójką” Koniusz stoczył pełen zwrotów pojedynek z Markiem Semjanem, wygrany 4:6, 6:3, 7:6(7)! Pojedynek trwał dwie godziny i 15 minut. W decydującym secie obaj tenisiści zdobyli po dwa przełamania.

W dwóch, ale również bardzo wyrównanych, setach swój mecz zakończył Andriej Kapaś, który pokonał wyżej notowanego Borisa Paszańskiego 7:5, 6:4. Polak wykorzystał w tym spotkaniu trzy z czterech okazji na przełamanie.

Dla obu polskich tenisistów będzie to pierwszy w sezonie występ w turnieju głównym rangi challenger. Koniusz w pierwszej rundzie trafił na doświadczonego Wayna Odesnika, zaś Kapaś zagra z posiadaczem „dzikiej karty” Dominikiem Sprochem.

Koniusz i Kapaś zagrają również wspólnie w deblu. W drabince gry podwójnej znalazł się także Mateusz Kowalczyk.