Korespondencja z Paryża: wyczyn juniorski

/ Adam Romer , źródło: Korespondencja z Paryża, foto: Materiały prasowe

Trzech polskich juniorów: Kamil Majchrzak, Jan Zieliński i Hubert Hurkacz zagrało swoje mecze w niedzielę na Roland Garros i wszyscy zgodnie odnieśli zwycięstwa w trzech setach. A polscy kibice na trybunach zastanawiali się, czy kiedyś miała miejsce już taka sytuacja.

Z miejsca wyjaśniam, że jeszcze nigdy nie było tak, aby trzech juniorów z Polski wygrało jednego dnia. Mało tego, nie było jeszcze nigdy trzech młodych Polaków w najlepszej „32” turnieju juniorskiego Roland Garros, ani w żadnym innym Wielkim Szlemie.

Wszyscy trzej młodzi tenisiści mieli początkowe kłopoty, ale każdy z nich ostatecznie poradził sobie ze stresem i rywalem. Najstarszy, Kamil Majchrzak, długo męczył się z leworęcznym reprezentantem Brazylii, Rafaelem Matosem. Mylił się, złościł, denerwował, ale w kluczowych momentach jego najważniejsze uderzenie – dwuręczny bekhend – go nie zawodziło. Ostatecznie wygrał 2:6,7:6, 6:2. Choć Polak narzekał nieco na uraz ręki (grał z bandażem na ręce), to zbyt długo nie będzie mógł odpoczywać, bo już w poniedziałek czeka go kolejny mecz. Tym razem z Austriakiem Lucasem Miedlerem.

Równocześnie z Majchrzakiem swój mecz toczył najmłodszy z trójki Polaków, Hubert Hurkacz. Z kwalifikantem z Niemiec, Wiktorem Kostinem, zmagał się długo, by ostatecznie dzięki bardzo solidnemu podaniu i zdecydowanie mniejszej ilości niewymuszonych błędów pokonać rywala 7:6, 3:6, 8:6. W nagrodę 17-latek z Wrocławia ma teraz dzień wolny.

Pierwszy w drugiej rundzie zameldował się warszawiak Jan Zieliński, który pokonał reprezentanta gospodarzy Alexandra Mullera, startującego z „dziką kartą”. Zieliński zaczął ospale i nim zdążył się obejrzeć, było już po pierwszym secie. Polak pozbierał się, walczył i najlepsze momenty gry miał w decydujących momentach drugiego i trzeciego seta, doprowadzając w nich do przełamania serwisu rywala. Ostatecznie wygrał 1:6, 7:5, 6:4 i także swój drugi mecz rozegra już w poniedziałek. Teraz jego rywalem będzie Rosjanin Daniił Miedwiediew, rozstawiony w Paryżu z numerem 16. Oba poniedziałkowe mecze Polaków rozpoczną się około godziny 14.00.