Roland Garros: znakomity mecz Kubota i Lindstedta!

/ Krzysztof Sawala , źródło: własne, foto: Peter Figura

W świetnym stylu Łukasz Kubot i Robert Lindstedt awansowali do 1/8 finału wielkoszlemowego Roland Garros. Polak i Szwed w dwóch setach pokonali parę Jeremy Chardy i Oliver Marach.

Po triumfie w Australian Open Kubot i jego partner zaliczyli wyraźny dołek formy, ale w Paryżu ponownie wydają się być gotowi do walki w każdym spotkaniu. W pierwszej rundzie wygrali z cenioną australijską parą Lleyton Hewitt i Chris Guccione, a dziś prawie równo po godzinie gry wyeliminowali Francuza i Austriaka prezentując naprawdę wysoką dyspozycję.

Obie pary dobrze rozpoczęły mecz i bardzo pewnie wygrywały swoje podania do piątego gema. Wtedy Kubot i Lindstedt zdobyli decydujące o losach pierwszej partii przełamanie. Co prawda przy stanie 4:3 polsko-szwedzka para musiała bronić aż czterech break pointów, ale ostatecznie rywale odrobić strat nie zdołali. Kubot i Lindstedt koniec końców zakmnęli seta wynikiem 6:4. Mistrzowie z Melbourne doskonale spisywali się w gemach przy własnym serwisie – pomijając wspomnianego ósmego gema, w którym stracili cztery punkty, w pozostałych próbach Chardy i Marach zanotowali tylko trzy wygrane piłki.

Druga partia była prawdziwym popisem Polaka i Szweda. Już w pierwszym gemie udało się im przełamać przeciwników, a później podwyższyć prowadzenie. Pierwszego, i jak się okazało ostatniego, gema w drugim secie Chardy i Marach, byli deblowi partnerzy naszego reprezentanta, wygrali dopiero przy stanie 0:4. Dwa pozostałe gemy padły jednak łupem Kubota i Lindstedta, którzy błyskawicznie zapewnili sobie miejsce w najlepszej szestnastce turnieju.

O awans do ćwierćfinału polsko-szwedzka para, rozstawiona z numerem dziewięć, zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Rohan Bopanna i Aisam-Ul-Haq Qureshi (numer sześć z rozstawienia) kontra Jonathan Erlich i Marcelo Melo.

Druga runda debla:

Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 9) – J. Chardy, O. Marach (Francja, Austria) 6:4, 6:1