Most: Kapaś w półfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Andriej Kapaś kontynuuje znakomite występy w Czechach. Tym razem awansował już do półfinału turnieju ITF w Moście. Ta sama sztuka nie udała się natomiast Adamowi Chadajowi.

Jako pierwszy na korcie pojawił się w piątek Chadaj, który mierzył się z głównym faworytem gospodarzy, rozstawionym z numerem cztery Markiem Michalicką. Mecz Polaka i Czecha był bardzo wyrównany. Chadaj nie zaczął co prawda najlepiej i przegrał pierwszego seta 2:6, lecz w drugim zwyciężył 6:3.

O losach spotkania zadecydowała najbardziej zacięta trzecia odsłona, która rozstrzygnęła się dopiero w tie breaku. W nim zdecydowanie lepszy okazał się Michalicka, wygrał 7-2 i to on awansował do półfinału.

W nim zmierzy się z innym z naszych reprezentantów, Andriejem Kapasiem. Kapaś po raz kolejny potwierdził, że znajduje się obecnie w bardzo dobrej dyspozycji, w pojedynku z Janem Blechą w obu setach okazał się lepszy o jedno przełamanie i zwyciężył 6:4, 7:5.

Kapaś i Mateusz Kowalczyk są także głównymi faworytami turnieju deblowego. Rozstawieni z "jedynką" Polacy są na razie w półfinale.