Trzeci półfinał w karierze Radwańskiej!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska uczyniła kolejny krok w kierunku swojego drugiego tytułu w turniejach WTA Tour. Polka w ćwierćfinale imprezy Pattaya Women’s Open w dwóch setach ograła faworytkę gospodarzy Tamarine Tanasugarn.

Rywalizacja faworytki turnieju z najwyżej sklasyfikowaną tenisistką tajlandzką miało być ozdobą piątego dnia turnieju na Pattayach. Pojedynek okazał się jednak jednostronnym spektaklem, na szczęście z Agnieszką Radwańską w roli pierwszoplanowej.

Polka rozpoczęła mecz od wysokiego „c”, wygrała pierwsze trzy gemy, by ostatecznie wygrać seta 6:2, po drodze raz przegrywając własne podanie. Drugi set dla odmiany lepiej rozpoczął się dla Tanasugarn, która przełamała serwis Radwańskiej w trzecim gemie, ale z prowadzenia długo nie mogła się cieszyć. Zaraz po zmianie stron „Isia” doprowadziła do re-breaka, a w szóstym gemie zdobyła przełamanie, które jak się okazało dało jej zwycięstwo w całym meczu. Trochę nerwowo zrobiło się jeszcze, gdy nasza tenisistka serwowała przy stanie 5:3, gdyż od rezultatu 40:15 nie wykorzystał dwóch match pointów, ale szybko doprowadziła do trzeciego, który tym razem okazał się ostatnim. Mecz trwał godzinę i dwadzieścia cztery minuty.

Agnieszka Radwańska występuje w Tajlandii w nowej roli, gdyż po raz pierwszy w imprezie WTA Tour jest zawodniczką najwyżej rozstawioną. Polak z brzemieniem faworytki radzi sobie jednak znakomicie, w trzech dotychczasowych spotkaniach nie przegrała seta, a w dwóch ostatnich pojedynkach nie straciła nawet więcej niż pięć gemów.

W meczu o finał turnieju Pattaya Women’s Open Radwańska zmierzy się jutro z Rosjanką Ekatariną Byczkową, która pokonała w ćwierćfinale swoją rodaczkę, Vesnę Manasiewę. Dla polskiej tenisistki będzie to trzeci w karierze półfinał imprezy WTA.