Dusseldorf: młody Chorwat wyeliminował Przysiężnego

/ Krzysztof Sawala , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny już na pierwszej rundzie zakończył udział w turnieju Dusseldorf Open. Polak przegrał z 20-letnim Mate Deliciem 5:7 5:7.

Chorwat jest wysokim zawodnikiem – ma 195 centymetrów wzrostu i w spotkaniu przeciwko Przysiężnemu potrafił z tych dobrych warunków fizycznych korzystać. Bardzo dobrze spisywał się w gemach przy własnym podaniu – tylko raz dał się przełamać – i zanotował 10 asów serwisowych. By wywalczyć awans do drugiej rundy potrzebował dokładnie 80 minut.

Oba sety rozstrzygnęły się w 12. gemie. Polak zarówno w pierwszej, jak i w drugiej partii podawał przy stanie 5:6 i nie był w stanie utrzymać serwisu. W pierwszym secie musiał odrabiać stratę breaka już wcześniej – Delić wyszedł na początku meczu na prowadzenie 3:0, ale Przysiężny wyrównał na 3:3. Później jednak nie wytrzymał presji w decydującym gemie i przegrał partię.

W drugiej odsłonie do momentu decydującego przełamania obaj tenisiści skutecznie pilnowali swojego serwisu. Do ostatniego gema meczu ani jeden, ani drugi zawodnik nie miał choćby jednej szansy na przełamanie. Pierwsza szansa dla Chorwata była zarazem pierwszą piłką meczową, którą 20-latek z Zagrzebia wykorzystał i zapewnił sobie miesjce w 1/8 finału, w którym zmierzy się z Dustinem Brownem.

2014 rok nie jest udany dla reprezentanta Polski. Przysiężny jedyne zwycięstwo w tym sezonie zaliczył w styczniu, pokonując w pierwszej rundzie Australian Open Horacio Zeballosa. Od tamtej pory 30-latek przegrał dziesięć kolejnych meczów. Porażka z Deliciem była już 11. z rzędu.

Delić odniósł w meczu z Przysiężnym spory sukces. Chorwat, który dotąd grywał przede wszystkim w Challengerach i imprezach z cyklu ITF, zaliczył pierwsze zwycięstwo w karierze w turniejach na szczeblu ATP.

Mate Delić (Chorwacja, Q) – Michał Przysiężny (Polska) 7:5 7:5