Wyniki biało-czerwonych: 19-25 maja
Śledź na bieżąco wyniki polskich tenisistów występujących w rozgrywkach ATP, WTA, ITF oraz naszej utalentowanej młodzieży próbującej sił w turniejach z cyklu Juniors ITF oraz Tennis Europe!
Ostatnia aktualizacja: 23.05, godz. 22:00
NA GORĄCO: Andriej Kapaś awansował do półfinału turnieju ITF na Ukrainie (10 tys. dol.). Na ćwierćfinale rywalizację zakończył Adam Chadaj.
Kamil Majchrzak i Jan Zieliński awnasowali do finału debla prestiżowego turnieju ITF juniorów w Mediolanie (Grade A).
Konrad Fyrze i Tomsz Dudek oraz Julia Oczachowska i Wiktoria Rutkowska wystąpią w finałach turnieju Tennis Europe w Radomiu (U-16, trzecia kategoria). W deblu triumfowali Fryze i Skowroński oraz Jaśkiewicz i Świątek.
Wielki Szlem: Roland Garros, Paryż we Francji (15 598 998 dol.) – eliminacje
Pierwsza runda:
Ksenia Pierwak (Rosja) – Magda Linette (8) 6:3, 6:7(2), 6:3
Paula Kania – Madison Brengle (USA) 6:3, 1:6, 8:6
Druga runda:
Johanna Konta (Wielka Brytania, 4) – Paula Kania 6:4, 2:6, 6:3
ATP World Tour 250: Düsseldorf Open, Düsseldorf w Niemczech ( (426 605 euro)
Pierwsza runda singla:
Mate Delić (Chorwacja, Q) – Michał Przysiężny 7:5, 7:5
Pierwsza runda debla:
F. Cermak, M. Elgin (Czechy, Rosja) – T. Bednarek, L. Dlouhy (Polska, Czechy, 4) 6:2, 7:6(5)
WTA International: NÜRNBERGER VERSICHERUNGSCUP, Norymberga w Niemczech (250 tys. dol.)
Pierwsza runda eliminacji:
Dia Evtimova (Bułgaria) – Katarzyna Piter (1) 2:6, 6:2, 6:2
Tereza Martincova (Czechy) – Paula Kania (6) 6:3, 3:6, 6:4
Mantserrat Gonzalez (Paragwaj) – Katarzyna Kawa 6:1, 7:5
Pierwsza runda debla:
O. Kałasznikowa, K. Piter (Gruzja, Polska, 4) – P. Pechowa, N. Zander (Białoruś, Niemcy) 6:4, 6:0
Ćwierćfinał debla:
M. Kraijcek, K. Pliskova (Holandia, Czechy) – O. Kałasznikowa, K. Piter (Gruzja, Polska, 4) 6:4, 7:6(7)
WTA International: Internationaux de Strasbourg, Strasbourg we Francji (250 tys. dol.)
Pierwsza runda debla:
O. Goworcowa, K. Jans-Ignacik (Białoruś, Polska) – N. Cerico, N. Frankova (Włochy, Czechy) 6:1, 6:0
A. Rosolska, F. Abanda (Polska, Kanada) – Yi-Fan Xu, M. Doi (Chiny, Japonia) 3:6 7:6(6) 10-7
Ćwierćfinał debla:
O. Goworcowa, K. Jans-Ignacik (Białoruś, Polska) – A. Hesse, K. Mladenovic (Francja) 6:2, 7:5
H. Chan, Y. Chan (Tajwan, 3) – A. Rosolska, F. Abanda (Polska, Kanada) 7:5, 7:5
Półfinał debla:
T. Bua, D. Seguel (Argentyna, Chile) – O. Goworcowa, K. Jans-Ignacik (Białoruś, Polska) 6:3, 6:7(5), 10-8
ITF Women’s Circuit: Tianjin w Chinach (25 tys. dol.)
Pierwsza runda singla:
Justyna Jegiołka (6) – Emma Hayman (Nowa Zelandia, Q) 6:4, 6:1
Druga runda singla:
Nudnida Luangnam (Tajlandia) – Justyna Jegiołka (6) 7:6(3), 6:2
Pierwsza runda debla:
J. Moore, A. Naydenova (Australia, Bułgaria, 2) – J. Jegiołka, K. Kerimbajewa (Polska, Kazachstan) 6:3, 3:6, 10-2
ITF Men’s Circuit: Most w Czechach (10 tys. dol.)
Pierwsza runda eliminacji:
Michał Dembek – Daniel Baumann 2:6, 6:3, 7:6(6)
Piotr Barański – Ondrej Krstev (Czechy) 6:2, 6:3
Szymon Wieczorek (WC) – bye
Adam Chadaj (6) – bye
Piotr Stefaniak (10) – bye
Piotr Grynkowski (11) – bye
Druga runda eliminacji:
Michał Dembek – Ivo Minar (Czechy, 1) 4:6, 3:1 i krecz
Roman Czasanow (Kazachstan, 4) – Piotr Barański 4:6, 6:3, 7:6(7)
Szymon Wieczorek (WC) – Jan Kubicek (Czechy) 3:6, 6:3, 6:2
Adam Chadaj (6) – Philipp Dittmer (Niemcy) 6:1, 6:2
Tomas Kaluzik (Czechy) – Piotr Stefaniak (10) 6:4, 6:3
Piotr Grynkowski (11) – Maksim Filipow (Kazachstan) 6:4, 6:2
Finałowa runda eliminacji:
Jiri Kosler (Czechy) – Michał Dembek 7:6(5), 6:3
Roman Czasanow (Kazachstan, 4) – Szymon Wieczorek 6:1, 6:4
Adam Chadaj (6) – Pavel Nejedly (Czechy, 12) 6:2, 5:7, 6:1
Marek Jaloviec (Czechy, 8) – Piotr Grynkowski (11) 6:1, 7:5
Pierwsza runda singla:
Błażej Koniusz (7) – Jan Satral 7:6(1), 6:1
Adam Chadaj (Q) – Marek Semjan (Słowacja) 1:6, 6:4, 6:2
Mateusz Kowalczyk (WC) – Tomas Papik (Czechy, Q) 6:4, 6:4
Andriej Kapaś – Erik Crepaldi (Włochy, 5) 7:6(4), 6:3
Druga runda singla:
Jan Kuncik (Czechy) – Błażej Koniusz (7) 6:3, 7:6(6)
Marek Michalicka (Słowacja, 4) – Mateusz Kowalczyk (WC) 7:6(5), 6:2
Andriej Kapaś – Oscar Otte (Niemcy) 6:2, 2:6, 6:4
Adam Chadaj (Q) – Jakub Lustyk (Czechy) 6:1, 6:2
Ćwierćfinały singla:
Andriej Kapaś – Jan Blecha (Czechy) 6:4, 7:5 NEW
Marek Michalicka (Słowacja, 4) – Adam Chadaj (Q) 6:2, 3:6, 7:6(2) NEW
Pierwsza runda debla:
A. Kapaś, M. Kowalczyk (1) – J. Kosler, D. Recek (Czechy) 6:3, 7:5
A. Chadaj, E. Crepaldi (Polska, Włochy) – P. Barański, P. Stefaniak 6:2, 6:4
D. Lojda, P. Staubert (Czechy) – M. Dembek, P. Grynkowski 6:3, 6:1
Ćwierćfinał debla:
A. Kapaś, M. Kowalczyk (1) – A. Chadaj, E. Crepaldi (Polska, Włochy) 6:4, 6:0 NEW
Półfinał debla:
L. Marsoun, L. Salaba (Czechy, 4) – A. Kapaś, M. Kowalczyk (1) 7:6(13), 6:4 NEW
ITF Men’s Circuit: Sousse w Tunezji i (10 tys. dol.)
Pierwsza runda singla:
Alessandro Bega (Włochy, 3) – Arkadiusz Kocyła 6:4, 6:2
Pierwsza runda debla:
M. Echargui, S. Hamza (Tunezja, WC) – A. Kocyła, M. Marfia (Polska, Włochy, 2) 6:4, 6:1
ITF Men’s Circuit: Rivne na Ukrainie (10 tys. dol.)
Pierwsza runda eliminacji:
Bartosz Wojnar (1) – bye
Władysław Janczenko (Ukraina) – Adam Majchrowicz 6:2, 6:3
Igor Galiga – Anton Kapustin (Ukraina) 7:5, 6:1
Phillip Gresk – Stanisław Smirnow 6:2, 6:4
Siergiej Siergienko (Ukraina) – Paweł Lipka 4:6, 6:3, 7:5
Druga runda eliminacji:
Bartosz Wojnar (1) – Antoly Laszul (Ukraina) 6:2, 6:1
Maksim Małyszew (Ukraina) – Igor Galiga 7:5, 6:1
Phillip Gresk – Denis Klok (Ukraina) 7:6(1), 2:6, 6:1
Finałowa runda eliminacji:
Phillip Gresk – Oleksiej Kyrczenko (Ukraina) 6:4, 6:3
Władysław Kramarow (Ukraina) – Bartosz Wojnar (1) 6:3, 7:6(6)
Pierwsza runda singla:
Piotr Gadomski (1) – Matias Castro (Argentyna) 1:6, 7:6(11), 7:6(5)
Denis Gewel (Ukraina, WC) – Bartosz Wojnar (LL) 3:6, 6:3, 6:4
Iwan Nedelko (Rosja, 3) – Phillip Gresk (Q) 6:3, 6:2
Dariusz Lipka – Iwan Anikanow (Ukraina) 6:4, 6:3
Druga runda singla:
Piotr Gadomski (1) – Denis Gewel (Ukraina, WC) 6:4, 7:5
Dmitro Badanow (Ukraina, 7) – Dariusz Lipka 6:3, 6:3
Ćwierćfinał singla:
Władimir Użylowskij (Ukraina, 8) – Piotr Gadomski (1) 6:4, 5:1 i krecz
Pierwsza runda debla:
P. Gadomski, A. Majchrowicz (1) – D. Lipka, P. Lipka 6:3, 6:1
Ćwierćfinał debla:
J. Dżawakian, W. Użylowski (Ukraina) – P. Gadomski, A. Majchrowicz (1) 4:6, 6:2, 10-8
ITF juniorów: 55° Trofeo Bonfiglio, Mediolan we Włoszech (Grade A)
Pierwsza runda singla:
Hubert Hurkacz – Pedro Iamachinke (Peru) 4:6, 6:1, 6:1
Kamil Majchrzak (9) – Petar Conkić (Serbia) 6:2, 6:4
Andre Biro (Węgry) – Jan Zieliński 6:4, 6:1
Druga runda singla:
Kamil Majchrzak (9) – Nicolo Turchetti (Włochy, WC) 6:3, 6:2
Jumpei Yamasaki (Japonia, 7) – Hubert Hurkacz 6:2, 7:6(3)
Trzecia runda singla:
Roman Safiullin (Rosja, 6) – Kamil Majchrzak (9) 6:3, 6:0
Pierwsza runda debla:
M. Mmoh, A. Rublew (USA, Rosja, 1) – J. Delaney, H. Hurkacz (Australia, Polska,) 7:6(3), 7:6(6)
K. Majchrzak, J. Zieliński (7) – R. Mora, S. Roncalli (Włochy, WC) 6:1, 6:2
Druga runda debla:
K. Majchrzak, J. Zieliński (7) – J. Arconado, D. Lee (Argentyna, Korea) 6:4, 6:0
Ćwierćfinał debla:
K. Majchrzak, J. Zieliński (7) – N. Alvarez, M. Zukas (Pergu, Argentyna, 4) 6:3, 6:3
Półfinał debla:
K. Majchrzak, J. Zieliński (7) – J. Rosas, N. Serdarusić (Peru, Chorwacja) 6:2, 6:4 NEW
Finał debla:
K. Majchrzak, J. Zieliński (7) – A. Lopez San Martin, J. Munar Clar (Hiszpania)
ITF juniorów: Montenegro Open, Ulcinj w Czarnogórze (Grade 4)
CHŁOPCY
Pierwsza runda singla:
Marino Alpeza (Bośnia i Hercegowina) – Michał Smolicki 7:5, 7:6(4)
Ion Efrim (Rumunia) – Łukasz Kozielski 7:5, 6:1
Stefan Milicević (Serbia, 2) – Oskar Michalek 7:6(1), 6:4
Pierwsza runda debla:
B. Butulija, R. Cungu (Serbia, Czarnogóra) – S. Modica, M. Smolicki (Wielka Brytania, 3) 6:3, 1:6, 13-11
Ł. Kozielski, O. Michalek – M. Pliszkin, V. Zonenko (Rosja, Litwa) 6:1, 6:1
Ćwierćfinał debla:
F. Duda, P. Rikl (Czechy, 4) – Ł. Kozielski, O. Michalek 6:3, 3:6, 10-5
DZIEWCZĘTA
Pierwsza runda singla:
Alena Weiss (Austria) – Patrycja Polańska (5) 3:6, 6:4, 6:1
Jekatarina Alaj (Rosja) – Beata Światłoń (WC) 6:1, 6:2
Pierwsza runda debla:
P. Polańska, A. Rentouli (Polska, Grecja, 3) – J. Alaj, E. Babić (Rosja, Chorwacja) 6:4, 6:2
L. Friess, B. Światłoń (Austria, Polska) – A. Fajnorova, A. Kalavska (Słowacja, Czechy) 6:4, 6:4
Ćwierćfinały debla:
P. Polańska, A. Rentouli (Polska, Grecja, 3) – J. Buchta, A. Weiss (Austria) 6:3, 3:6, 10-6
O. Gavrila, M. Klinarova (Rumunia, Czechy, 2) – L. Friess, B. Światłoń (Austria, Polska) 6:1, 6:2
Półfinał debla:
O. Gavrila, M. Klinarova (Rumunia, Czechy, 2) – P. Polańska, A. Rentouli (Polska, Grecja, 3) 6:1, 3:6, 10-8 NEW
ITF Juniorów: 7th ETC Cup , Budapeszt na Węgrzech (Grade 4)
CHŁOPCY
Pierwsza runda singla:
Piotr Matuszewski – Akos Kotorman (Węgry) 6:4, 6:4
Piotr Śmietana (WC) – Andras Temesi (Węgry) 6:4, 6:2
Marcel Musil (Słowacja, Q) – Arnold Kokulewski 6:0, 6:1
Patryk Królik – Tamas Zador (Węgry) 6:3, 3:6, 6:2
Druga runda singla:
Witalij Saczko (Ukraina, 11) – Piotr Matuszewski 6:4, 6:4
Eduard Guell Bartrina (Hiszpania, 4) – Piotr Śmietana (WC) 6:4, 4:6, 6:2
Bjorn Thompson (Irlandia, 2) – Patryk Królik 6:1, 6:2
Pierwsza runda debla:
P. Matuszewski, P. Śmietana – B. Koncz, M. Valkusz (Węgry) 6:3, 6:2
D. Hruncak, D. Juras (Słowacja) – A. Kokulewski, P. Królik 6:4, 6:4
Druga runda debla:
P. Matuszewski, P. Śmietana – C. Bittoun Kouzmine, L. De Torres Curth (Francja, Argentyna, 1) 7:6(6), 6:0
Ćwierćfinał debla:
P. Matuszewski, P. Śmietana – P. Horvath, G. Pinter (Węgry) 7:5, 6:1 NEW
Półfinał debla:
P. Matuszewski, P. Śmietana – P. Hajek, P. Motl (Czechy, 3)
DZIEWCZĘTA
Pierwsza runda singla:
Joanna Zawadzka (Q) – Sandra Bozinovic (Francja) 6:3, 6:1
Panna Udvardy (Węgry, 8) – Oliwia Szymczuch (Q) 3:6, 6:2, 7:6(3)
Bianka Welehan (Ukraina) – Karolina Silwanowicz 6:2, 7:6(6)
Druga runda singla:
Tamara Kupkova (Słowacja, 7) – Joanna Zawadzka (Q) 6:1, 6:2
Pierwsza runda debla:
K. Silwanowicz, O. Szymczuch – E. Budai, V. De Paola (Węry) 6:4, 6:2
B. Szczygielska, J. Zawadzka – S. Bozinovic, F. Crivelletto (Francja, Szwacaria, 4) 6:4, 7:6(6)
Ćwierćfinał debla:
J. Fourlis, P. Hule (Australia, 1) – K. Silwanowicz, O. Szymczuch 4:6, 6:3, 15-13
B. Szczygielska, J. Zawadzka – F. Meszaros, P. Udvardy (Węgry) 3:6, 7:5, 10-5
Półfinał debla:
B. Bekefi, C. Papi (Węgry) – B. Szczygielska, J. Zawadzka 6:2, 6:4 NEW
ITF Juniorów: SEB Outdoor Open, Ljuseveka w Szwecji (Grade 4)
Pierwsza runda singla:
Przemysław Michocki – Sebastian Hawken (Norwegia, 8) 6:1, 7:6(2)
Druga runda singla:
Przemysław Michocki – David Norfeldt (Szwecja, WC) 6:4, 6:3 NEW
Ćwierćfinał singla:
Przemysław Michocki – Johannes Ingildsen (Dania, 3)
Pierwsza runda debla:
H. Inno, P. Michocki (Estonia, Polska) – L. Bergevi, K. Friberg (Szwecja) 6:2, 6:1
Ćwierćfinał debla:
J. Ingildsen, O. Jeppesen (Dania, 1) – H. Inno, P. Michocki (Estonia, Polska) 3:6, 6:2, 11-9 NEW
Tennis Europe: Radom Cup, Raodom w Polsce (trzecia kategoria)
U-16, CHŁOPCY
Pierwsza runda singla:
Gvidas Motuzas (Litwa, 1) – Jakub Kozioł (WC) 6:1, 6:0
Ilja Kalabczau (Białoruś, Q) – Wiktor Kubic 6:1, 6:3
Konrad Fryze – Marvin Bockers (Niemcy, Q) 6:2, 6:2
Konrad Słowik – Karol Paluch (8) 6:2, 6:3
Jesper Tull Freimuth (Niemcy, 4) – Bracej Krzeptkowski 6:1, 6:1
Marcin Skowroński – Martin Trefny (Czechy, Q) 6:2, 6:2
Henrik Traskin (Litwa, Q) – Mikołaj Wrzoł (Q) 6:3, 6:@
Michał Sikorski (5) – Ksawery Pociej 6:3, 6:2
Emilis Rusakevicius (Litwa, 6) – Kacper Błaszczyk (Q) 6:3, 6:3
Annei Laska (Białoruś) – Jan Malmon (WC) 6:3, 5:7, 6:1
Dominik Langmajer (Czechy) – Bartosz Łosiak (WC) 6:1, 6:3
Tomasz Dudek (3) – Paweł Jankowiak 6:4, 6:0
Charles Berszakiewicz – Simonas Norvaisis (Litwa, 7) 6:4, 6:2
Wiktor Radwan – Juliusz Lesman (Q) 4:6, 6:3, 6:3
Artsiom Ausiewicz (Białoruś, Q) – Marcin Morawski 6:3, 6:3
Robert Strombach (Niemcy, 2) – Aleksander Sadal (WC) 6:4, 6:4
Druga runda singla:
Konrad Fryze – Konrad Słowik 6:1, 6:1
Marcin Skowroński – Jesper Tull Freimuth (Niemcy, 4) 6:4, 6:1
Michał Sikorski (5) – Henrik Traskin (Litwa, Q) 6:2, 6:3
Tomasz Dudek (3) – Dominik Langmajer (Czechy) 6:0, 6:3
Charles Berszakiewicz – Wiktor Radwan 6:1, 6:3
Ćwierćfinały singla:
Konrad Fryze – Gvidas Motuzas (Litwa, 1) 7:5, 6:4
Marcin Skowroński – Michał Sikorski (5) 6:3, 6:3
Tomasz Dudek (3) – Emilis Rusakevicius (Litwa, 6) 7:6(3), 6:3
Robert Strombach (Niemcy, 2) – Charles Berszakiewicz 6:0, 5:7, 6:2
Półfinały singla:
Konrad Fryze – Marcin Skowroński 6:3, 3:6, 6:3 NEW
Tomasz Dudek (3) – Robert Strombach (Niemcy, 2) 6:1, 6:3 NEW
Finał singla:
Tomasz Dudek (3) – Konrad Fryze
Pierwsza runda debla:
D. Langmajer, M. Trefny (Czechy) – J. Malmon, A. Sadal 3:6, 6:3, 12-10
K. Fryze, M. Skowroński (3) – bye
W. Radwan, K. Słowik – S. Norvaisis, H. Traskin (Litwa) 6:0, 6:2
B. Łosiak, J. Zasada – I. Kalbuczau, J. Kozioł (Białoruś, Polska) 7:6(1), 6:3
P. Jankowiak, M. Sikorski (4) – B. Krzeptowski, N. Tadyszak 6:3, 7:5
C. Beraszkiewicz, K. Pociej – K. Błaszczyk, M. Morwski 6:1, 6:3
Ćwierćfinały debla:
K. Fryze, M. Skowroński (3) – W. Radwan, K. Słowik 6:0, 6:2
P. Jankowiak, M. Sikorski (4) – B. Łosiak, J. Zasada 7:5, 7:5
G. Motuzas, E. Rusakevicius (Litwa, 2) – C. Beraszkiewicz, K. Pociej 4:6 6:4, 10-2
Półfinały debla:
K. Fryze, M. Skowroński (3) – D. Langmajer, M. Trefny (Czechy) 6:2, 6:2
G. Motuzas, E. Rusakevicius (Litwa, 2) – P. Jankowiak, M. Sikorski (4) 6:4, 6:2
Finał debla:
K. Fryze, M. Skowroński (3) – G. Motuzas, E. Rusakevicius (Litwa, 2) 7:5, 6:4 TYTUŁ!
U-16, DZIEWCZĘTA
Pierwsza runda singla:
Ania Hertel (1) – Joanna Skrzypczyńska 6:1, 6:0
Laura Cazacu (Rumunia) – Karolina Wiśniewska (Q) 6:4, 6:3
Aleksandra Tomczyk – Marta Kania (WC) 7:6(5), 6:0
Paulina Bakaite (Litwa, 5) – Aleksandra Rojek 7:5, 4:6, 6:1
Eva Aleksandrowa (Białoruś, 3) – Zuzanna Kostuj (Q) 7:5, 6:1
Klara Silka (WC) – Maja Pindelska (Q) 0:6, 6:3, 6:4
Karolina Jaśkiewicz – Gerda Zykute (Litwa) 7:6(2), 7:5
Wiktoria Rutkowska (7) – Aleksandra Sosnowska 4:6, 7:5, 6:2
Julia Oczachowska (8) – Burenanjo Gabija (Litwa, Q) 2:6, 6:4, 6:4
Marcelina Podlińska – Zuzanna Wilk 6:3, 6:3
Zuzanna Marciniak (Q) – Palina Padabed (Białoruś, Q) 7:5, 7:6(7)
Iga Świątek (4) – Karolina Blas (Q) 6:2, 6:1
Emma Zakordoniec (6) – Julia Ciura (WC) 6:0, 6:0
Stefania Rogozińska Dzik (WC) – Jana Prysmakowa (Białoruś) 6:3, 6:2
Karolina Bogus – Daria Walczak (Q) 3:6, 6:3, 6:4
Gabija Druteikaite (Litwa, 2) – Alicja Sierzputkowska 6:2, 6:4
Druga runda singla:
Ania Hertel (1) – Laura Cazacu (Rumunia) 4:6, 6:4, 6:2
Paulina Bakaite (Litwa, 5) – Aleksandra Tomczyk 6:1, 6:4
Eva Aleksandrowa (Białoruś, 3) – Klara Silka (WC) 7:5, 6:1
Wiktoria Rutkowska (7) – Karolina Jaśkiewicz 6:2, 6:2
Julia Oczachowska (8) – Marcelina Podlińska 7:5, 4:6, 7:5
Iga Świątek (4) – Zuzanna Marciniak (Q) 6:3, 6:0
Emma Zakordoniec (6) – Stefania Rogozińska Dzik (WC) 7:5, 3:6, 6:4
Gabija Druteikaite (Litwa, 2) – Karolina Bogus 6:4, 6:0
Ćwierćfinały singla:
Paulina Bakaite (Litwa, 5) – Ania Hertel (1) 6:4, 7:5
Wiktoria Rutkowska (7) – Eva Aleksandrowa (Białoruś, 3) 6:4, 4:6, 6:2
Julia Oczachowska (8) – Iga Świątek (4) 6:3, 6:4
Emma Zakordoniec (6) – Gabija Druteikaite (Litwa, 2) 6:2, 6:7(2), 6:2
Półfinały singla:
Wiktoria Rutkowska – Paulina Bakaite (Litwa, 5) 6:4, 5:7, 7:5 NEW
Julia Oczachowska (8) – Emma Zakordoniec (6) 6:1,0:6, 6:4 NEW
Finał singla:
Julia Oczachowska (8) – Wiktoria Rutkowska
Pierwsza runda debla:
Z. Wilk, E. Zakordoniec – B. Gabija, P. Pdabed (Litwa, Białoruś) 6:4, 6:1
M. Podlińska, A. Sierzputowska (4) – bye
L. Cazacu, A. Sosnowska (Rumunia, Polska) – S. Rogozińska Dzik, W. Rutkowska 5:7, 6:3, 10-4
J. Oczachowska, K. Silka – K. Bogus, J. Ciura 6:4, 6:3
K. Jaśnkiewicz, J. Świątek (3) – bye
K. Blas, A. Tomczyk – Z. Marciniak, M. Pindelska 7:5, 6:1
Ćwierćfinały debla:
P. Bakaite, G. Druteikaite (Litwa, 1) – Z. Wilk, E. Zakordoniec 6:4, 6:4
L. Cazacu, A. Sosnowska (Rumunia, Polska) – M. Podlińska, A. Sierzputowska (4) 6:2, 6:4
K. Jaśnkiewicz, J. Świątek (3) – J. Oczachowska, K. Silka 6:3, 6:1
K. Blas, A. Tomczyk – E. Aleksandrowa, J. Prysmakowa (Białoruś, 2) 6:7(7), 6:3, 10-6
Półfinały debla:
L. Cazacu, A. Sosnowska (Rumunia, Polska) – P. Bakaite, G. Druteikaite (Litwa, 1) 5:7, 6:3, 12-10
K. Jaśnkiewicz, J. Świątek (3) – K. Blas, A. Tomczyk 6:0, 6:3
Finał debla:
K. Jaśnkiewicz, J. Świątek (3) – L. Cazacu, A. Sosnowska (Rumunia, Polska) 7:6(2), 1:6, 10-6 TYTUŁ!
Tennis Europe: Kópavogur Open, Kópavogur w Islandii (trzecia kategoria)
U-14, CHŁOPCY
Pierwsza runda singla:
Filip Kolasiński – bye
Druga runda singla:
Filip Kolasiński – Herman Hoeyeraal (Norwegia, 6) 7:5, 6:2
Ćwierćfinał singla:
Filip Kolasiński – Andre Biciusca Minertz (Austria, 4) 7:6(8), 7:5
Półfinał singla:
Aaron Hepburn (Wielka Brytania, 2) – Filip Kolasiński 6:1, 6:2 NEW
Ćwierćfinał debla:
A. Hepburnd, A. Meinertz (Wielka Brytania, Dania, 2) – F. Kolasiński, F. Schommer (Polska, Niemcy) 6:4, 6:1