Teplice: tytuł nie dla Kapasia

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Andriej Kapaś nie zdołał zdobyć podwójnego tytułu w turnieju ITF w czeskich Teplicach. W finale singla Polak przegrał z duzo wyżej notowanym Janem Mertlem 1:6, 6:2, 0:6.

Kapaś w Czechach zaprezentował się ze świetnej strony – wygrał turniej deblowy i awansował do finału singla, w którym mierzył się z głównym faworytem całych zawodów, rozstawionym z numerem jeden Janem Mertlem, który regularnie występuje w challengerach (w zeszłym roku był między innymi w Szczecinie).

Początek meczu to zdecydowana dominacja reprezentanta gospodarzy. Mertl znakomicie serwował, nie dając naszemu reprezentantowi żadnej szansy na przełamanie, a sam dwukrotnie zdobył breaka i zwyciężył w pierwszej partii 6:1. Drugi set dość niespodziewanie należał do Kapasia. Tym razem to Polak wywalczył dwa przełamania, wygrał 6:2 i doprowadził do trzeciej odsłony.

W niej Mertl od początku przejął jednak inicjatywę, szybko wywalczył przełamanie i znakomitą dyspozycję utrzymał już do końca meczu, wygrywając 6:1, 2:6, 6:0. Warto zaznaczyć, że Kapaś był jedynym, który urwał Czechowi w tym turnieju seta.