Rzym: dramatyczny mecz Kubota i Lindstedta

/ Krzysztof Sawala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt mieli trzy piłki meczowe w super tie breaku, ale nie byli w stanie dokończyć dzieła i ulegli w 1/8 finału turnieju w Rzymie Tommy’emu Haasowi i Radkowi Stepankowi.

Polak i Szwed od wygrania wielkoszlemowego Australian Open nie są w stanie powrócić do najwyższej dyspozycji. Niestety nienajlepsza passa przedłużyła się podczas Internazionali BNL d’Italia. Kubot i Lindstedt, rozstawieni w stolicy Włoch z numerem siedem, już w inauguracyjnym meczu pożegnali się z turniejem (w pierwszej rundzie mieli wolny los) przegrywając z parą Tommy Haas i Radek Stepanek.

Haas ledwie dwie godziny przed rozpoczęciem meczu deblowego wyeliminował w trzech setach Stanislasa Wawrinkę w turnieju gry pojedynczej. Na Niemcu nie było jednak widać śladów zmęczenia, ba, wraz ze Stepankiem od początku narzucili wysokie tempo. Szybko wyszli na prowadzenie 4:0 w pierwszym secie i bardzo spokojnie dowieźli przewagę do końca partii.

Druga odsłona zaczęła się dużo lepiej dla polsko-szwedzkiej pary. Co najważniejsze, Kubot i Lindstedt potrafili wreszcie wygrywać bardziej spokojnie własne podania, a w ósmym gemie udało im się nawet uzyskać breaka i wyjść na prowadzenie 5:3. Niewykorzystana szansa na zamknięcie partii, jak się niestety okazało, nie była największą zmarnowaną okazją w czwartkowe popołudnie. Rywale błyskawicznie odrobili straty i set po 12 gemach dobrnął do tie breaka, którego para z Polakiem w składzie rozegrała popisowo i wygrała do jednego.

O awansie do ćwierćfinału rozstrzygnąć więc musiał super tie break, w którym Kubot i Lindstedt utrzymywali świetną dyspozycję z ostatniego gema drugiej partii. Ich dobra gra doprowadziła do wyniku 9-6, który oznaczał trzy meczowe szanse dla mistrzów z Melbourne. Niestety, dziewiąty punkt w super tie breaku był ostatnim zdobytym przez Polaka i Szweda, którzy od tego momentu przegrali pięć kolejnych piłek, a Haas i Stepanek po pierwszym meczbolu zakończyli pojedynek.

Druga runda debla:

T. Haas, R. Stepanek (Niemcy, Czechy) – Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 7) 6:2 6:7(1) 11-9