Radwańska już w ćwierćfinale!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: countrytimeclub.it, foto: wtatour.com

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju z cyklu WTA Tour we włoskim Palermo (pula nagród 145 000 USD). Polka w dzisiejszym meczu uporała się bez większych problemów z Klarą Zakopalovą, która pokonała w ubiegłym roku podczas J&S Cup w Warszawie.

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo dobry w wykonaniu polskiej zawodniczki, która bardzo dobrze serwowała. Czeszka miała przez to duże problemy z dobrym returnem, przez co większość punktów przegrywała. Sama niezbyt dobrze wprowadzała piłkę do gry, przez co Radwańska dwukrotnie ja przełamała. Wystarczyło to do tego, aby nasza zawodniczka objęła prowadzenie 1:0 w setach.

Początek drugiej partii także należał do osiemnastolatki z Krakowa, która jednak w połowie seta wyraźnie się rozluźniła. Pozwoliło to Zakopalovej nieco odrobić straty i doprowadzić do wyrównanej końcówki. Radwańska jednak nie pozwoliła już odebrać sobie zwycięstwa w tym meczu i pewnie awansowała do kolejnej rundy.

Było to już siódme kolejne zwycięstwo Agnieszki w ciągu ostatnich dwóch tygodni (przed tygodniem triumfowała w Bielli). Ma już zapewnione trzydzieści punktów do rankingu WTA, jednak jej apetyt na pewno sięga o wiele dalej. Kolejną rywalką naszej zawodniczki będzie Agnes Szavay (53 WTA).