Madryt: Polacy nie sprostali Bryanom

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w ćwierćfinale turnieju Mutua Madrid Open z Bobem oraz Mikem Bryanami 6:7(4), 3:6.

Polacy z amerykańskimi bliźniakami zagrali już po raz dwudziesty piąty, notując siedemnastą porażkę. W pierwszym secie Fyrstenberg i Matkowski bardzo dobrze rozgrywali swoje gemy serwisowe, a w czwartym gemie zmarnowali dwie okazje na przełamanie. W tie breaku szybko na prowadzenie wyszli Bryanowie i przewagę pewnie utrzymali.

Drugą partię Amerykanie rozpoczęli od wygrania trzech pierwszych gemów. Przy 2:4 Fyrstenberg i Matkowski nie wykorzystali dwóch okazji na odrobienie strat. Przy 3:5 nasz duet wybronił trzy meczbole (wyciągając z 15-40), ale po chwili liderzy rankingu pewnie zakończyli mecz, wygrywając swój gem serwisowych „na sucho”. Spotkanie trwało 64 minuty.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski to dwukrotni triumfatorzy turnieju w Madrycie (2008 i 2012r.), a także finaliści sprzed siedmiu lat (przegrali wówczas z braćmi Bryanami). W ubiegłym roku Polacy zakończyli rywalizację na drugiej rundzie.