Madryt: Fyrstenberg i Matkowski kończą spotkanie za ósmym meczbolem!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w drugiej rundzie turnieju w Madrycie wygrali niezwykle emocjonujący pojedynek z Łukaszem Kubotem oraz Robertem Lindstedtem 7:5, 6:7(6), 13-11. W ćwierćfinale Polacy zagrają z Bobem oraz Mikem Bryanami.

Fyrstenberg i Matkowski po raz dwunasty zmierzyli się w pojedynku deblowym z Kubotem, ale po raz pierwszy w tym roku i gdy ten gra w parze z Robertem Lindstedtem. Kubot jak dotąd tylko dwukrotnie zdołał pokonać „Frytkę” i „Matkę”. Dziś był bardzo bliski poprawienia tego bilansu, ale ostatecznie odnotował dziesiątą porażkę.

W pierwszym secie obie pary długo pilnowały swojego podania, a rozstrzygający okazał się dopiero dwunasty gem, w którym „skapitulowała” polsko-szwedzka para. W drugiej partii Fyrstenberg i Matkowski prowadzili już 5:2, jednak nie zdołali sfinalizować meczu.

Kubot i Lindstedt w dziesiątym gemie wybronili meczbola i kolejnego w tie breaku, którego wygrali 8-6. Niesamowity przebieg miał super tie break. Fyrstenberg oraz Matkowski prowadzili w nim już 9-5, ale nie wykorzystali żadnego z czterech meczboli, a po chwili jeszcze piątego (przy 10-9). Polsko-szwedzka para w końcu zdołała sama doprowadzić do piłki meczowej (11-10), jednak i to okazało się niewystarczające.

W końcu polski duet wykorzystał ósmą piłkę meczową w tym spotkaniu. Rywalizacja trwała godzinę i 48 minut. Jutro Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski powalczą o półfinał Mutua Madrid Open z liderami rankingu – Bobem i Mikem Bryanami.

Druga runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) – Ł. Kubot, R. Lindstedt (Polska, Szwecja, 7) 7:5, 6:7(6), 13-11