Monachium: ćwierćfinał nie dla Bednarka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek oraz Marin Draganja po pierwszym meczu żegnają się z turniejem ATP w Monachium. Polsko-chorwacki duet przegrał z Lleytonem Hewittem oraz Marinko Matoseviciem 4:6, 5:7.

Bednarek i Draganja zostali rozstawieni w turnieju z numerem cztery, ale losowanie mieli wyjątkowo trudne, gdyż trafili na znakomitych australijskich tenisistów. Duet z Antypodów już w gemie otwarcie doprowadził do przełamanie i przewagę pewnie utrzymał do końca parti.

W drugim secie znów to Hewitt i Matosevic jako pierwsi wywalczyli breaka (w piątym gemie), ale tym razem Bednarek i Draganja stratę odrobili (w ósmym gemie). Od stanu 4:5 trzy kolejne gemy zapisali na swoje konto Australijczycy, wygrywając cały mecz w 71 minut.

Pierwsza runda debla:
L. Hewitt, M. Matosevic (Australia) – T. Bednarek, M. Draganja (Polska, Chorwacja, 4) 6:4, 7:5