Bukareszt: Fyrstenberg i Matkowski w finale!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali zaciętą batalię z Denisem Istominem oraz Lukasem Rosolem, zapewniając sobie miejsce w finale turnieju w Bukareszcie!

W pierwszym secie inicjatywa wyraźnie należała do Istomina i Rosola, którzy pewnie utrzymywali własne podanie, dwukrotnie przełamując serwis Polaków (w trzecim i ostatnim dziewiątym gemie).

Drugą partię Fyrstenberg i Matkowski rozpoczęli od zdobytego przełamania, a w drugim gemie zdołali wyciągnąć z 15-40. Serwujący przy 3:5 uzbecko-czeski duet po raz drugi skapitulował i o losach półfinału zadecydować musiał super tie break.

Ten miał niezwykle zacięty przebieg, żadna z par nie uzyskała więcej niż dwóch punktów przewagi. Fyrstenberg i Matkowski zdołali wykorzystać drugiego meczbola, kończąc całe spotkanie w godzinę oraz 12 minut.

Dla Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego to pierwszy wspólny finał w bieżącym sezonie, a zarazem trzeci w Bukareszcie (w 2006 roku triumfowali, a dwa lata później przegrali mecz o tytuł). W niedzielę rywalami naszych tenisistów będą Jean-Julien Rojer oraz Hora Tecau.

Półfinał debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 3) – D. Istomin, L. Rosol (Uzbekistan, Czechy) 3:6, 6:3, 11-9