Stambuł: zwycięstwo i porażka Kani

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com/własne, foto: Artur Rolak

Na ćwierćfinale zakończyła udział w turnieju ITF w Stambule (pual nagród 50 tysięcy dolarów) Paula Kania. W piątek Polka stoczyła dwa mecze, ale wygrała tylko pierwszy z Iryną Szymanowicz.

Mecz Kani z białoruską kwalifikantką Iriną Szymanowicz był pierwotnie zaplanowany na czwartek. Jednak z przyczyn pogodowych przełożono go na piątek. Początkowo wydawało się, że ta zmiana nie okaże się szczęśliwa dla Pauli Kania. 21-letnia sosnowiczanka przegrała pierwszego seta 0:6. Na szczęście później było już lepiej, choć notowana na 434. miejscu Szymanowicz wciąż stawiała Polce trudne warunki. Kania wygrała zarówno drugiego, jak i trzeciego seta w stosunku 7:5 i awansowała do ćwierćfinału.

Polka nie miała wiele czasu na odpoczynek, gdyż musiała rozegrać kolejne spotkanie, w którym jej rywalką była Ksenia Pierwak. Choć rozstawiona z „szóstką” Rosjanka plasuje się obecnie za plecami Kani w rankingu WTA, to nie można zapominać, że jeszcze niedawno znajdowała się w czołowej setce. Przewaga doświadczenia była niestety widoczna na korcie. Pierwak gładko wygrała mecz ćwierćfinałowy, pokonując Kanię 6:2, 6:2.

W Stambule Kania zdobyła 15 punktów do rankingu WTA. Kolejnym startem piątej rakiety naszego kraju będzie turniej WTA w portugalskim Oeiras, który Kania rozpocznie od eliminacji.