Marrakesz: Piter w półfinale debla

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska w niecałą godzinę zapewniły sobie awans do półfinału turnieju deblowego w Marrakeszu. Polsko-ukraińska para wygrała ze Stephanie Foretz Gacon i Evą Hrdinovą 6:2, 6:1.

Piter jest coraz bliżej drugiego w karierze tytułu WTA. W duecie z Maryną Zaniewską nie dały szans Foretz Gacon i Hrdinovej, wygrywając w niecałą godzinę. Pierwsza partia wyrównana była tylko do połowy. Od stanu 2:2 gemy zdobywały już tylko Polka i Ukrainka.

W drugim secie przewaga Piter i Zaniewskiej była jeszcze wyraźniejsza. Od razu przełamały rywalki, a potem dołożyły dwa następne breaki, tracąc ostatecznie tylko jednego gema i zwyciężając cały mecz 6:2, 6:1.

Ćwierćfinał debla:
K. Piter, M. Zaniewska (Polska, Ukraina) – S. Foretz Gacon, E. Hrdinova (Francja, Czechy) 6:2, 6:1