Marrakesz: kolejna porażka Urszuli Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

70 minut trwała przygoda Urszuli Radwańskiej z turniejem w Marrakeszu. 23-letnia krakowianka przegrała z Larą Arruabarreną 1:6, 3:6.

W pierwszym secie tenisistki rozegrały sporo zaciętych gemów, ale większość z nich wygrała 155. w rankingu Hiszpanka. Przy stanie 1:5 i serwisie Radwańskiej zawodniczki rozegrały aż osiemnaście punktów. Krakowianka nie wykorzystała trzech piłek gemowych, wybroniła tyle samo setboli, ale za czwartym razem Arruabarrena zakończyła partię.

Uskrzydlona Hiszpanka wygrała cztery pierwsze gemy drugiego seta. Radwańska odrobiła tylko część strat i po nieco ponad godzinie rywalizacji pożegnała się z turniejem na ziemnych kortach w Marrakeszu.

Teraz przed Urszulą Radwańską zmagania w portugalskim Oeiras. Polka najprawdopodobniej będzie musiała przedzierać się przez eliminacje.

Lara Arruabarrena (Hiszpania, Q) – Urszula Radwańska (Polska) 6:1, 6:3