Monte Carlo: Ramos lepszy od Kubota

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot przegrał w finale eliminacji do turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Polak uległ Albertowi Ramosowi 4:6, 5:7.

Godzinę i czterdzieści sześć minut trwało wyrównane spotkanie Łukasza Kubota z Albertem Ramosem. Stawką była drabinka główna turnieju Masters 1000 w Monte Carlo. Oba sety miały bardzo podobny przebieg, jeśli chodzi o układ gemów. Niestety, w obu nasz tenisista przegrywał kluczowe punkty.

Zaczęło się źle, bo już w pierwszym gemie Ramos przełamał Kubota. Na szczęście, w szóstym Polakow odrobił stratę. Nie na długo, bo w samej końcówce raz jeszcze stracił podanie. I tym razem powrotu już nie było. Chwilę później Ramos wygrał seta. W drugiej partii obaj tenisiści pilnowali swojego serwisu, chociaż nie obyło się bez break pointów. Niezwykle ważny był ósmy gem. Kubot, prowadząc 4:3 miał aż pięć okazji na przełamanie rywala, ale ten się wybronił. A potem – znów w kluczowym momencie – przełamał Polaka na 6:5, po czym zakończył spotkanie.