Charleston: Rosolska pierwszą ofiarą Kirilenko po powrocie

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska odpadła w pierwszej rundzie turnieju w Charleston. Polka i partnerująca jej Chanelle Scheepers po zaciętej batalii uległy Marii Kirilenko i Soranie Cirstei.

Mecz zaczął się dobrze dla naszej reprezentantki i Scheepers, które objęły prowadzenie 5:2. Ich przeciwniczki zdołały, co prawda wygrać jeszcze dwa gemy, ale pierwszy set padł łupem Polki i reprezentantki RPA. Na początku drugiej partii gra była wyrównana. Potem jednak para rosyjsko-rumuńska wygrała cztery gemy z rzędu, zdobyła drugiego seta i doprowadziła do mistrzowskiego tie breaka.

Ta dodatkowa rozgrywka była niezwykle emocjonująca. Kirilenko i Cirstea objęły w niej prowadzenie 9:6. Rosolska i Scheepers obroniły trzy piłki meczowe i zrobiło się 9:9. Niestety po chwili Rosjanka i Rumunka wywalczyły czwartą okazję na wygranie spotkania i tej szansy już nie wypuściły z rąk.

Dla Marii Kirilenko był to pierwszy wygrany mecz po powrocie na korty.

W kolejnej rundzie Rosjanka i Rumunka zmierzą się ze zwyciężczyniami pojedynku pomiędzy Kvetą Peschke i Lucie Safarovą a Chan Hao-Ching i Yung-jan Chan

Pierwsza runda debla
Maria Kirilenko, Sorana Cirstea (Rosja, Rumunia) – Alicja Rosolska, Chanelle Scheepers (Polska, RPA) 4:6 6:3 11:9