Monterrey: Radwańska przegrywa z Ivanović

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska wciąż pozostaje w tym roku bez zwycięstwa w rozgrywkach WTA. W pierwszej rundzie turnieju w Monterrey krakowianka przegrała z Aną Ivanović 6:4, 3:6, 3:6.

Przed dzisiejszym meczem Polka miała dodatni bilans konfrontacji z Serbką (2-1), wygrała także ich ostatni pojedynek (Rzym 2013). Pojedynek na korcie twardym w Meksyku również rozpoczął się obiecująco dla młodszej z sióstr Radwańskich.

Co prawda jako pierwsza przełamanie w meczu zdobyła Ivanović, ale od stanu 1:3 nasza tenisistka wygrała pięć z kolejnych sześciu gemów, wykorzystując drugą piłkę setową.

Drugą partię była liderka rankingu rozpoczęła od wygrania czterech pierwszych gemów. Od wyniku 1:5 Radwańska zdołała wygrać dwa gemy, ale Serbka przypieczętowała zwycięstwo w partii własnym podaniem.

Trzeci set był najbardziej zacięty, większość gemów tenisistki grały na przewagi. Od stanu 3:3 kolejne „łupy” na swoje konto zapisywała już tylko turniejowa „dwójka”. Przy 3:5 i 30-40 Radwańska efektowną akcją, zakończoną potężnym smeczem, wybroniła pierwszego meczbola. Ivanović szybko doprowadziła jednak do drugiej okazji, przy której krakowianka zagrała bekhend w pół siatki. Mecz trwał dwie godziny oraz 11 minut.

Ana Ivanović (Serbia, 2) – Urszula Radwańska (Polska) 4:6, 6:3, 6:3