Miami: Radwańska w czwartej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy turnieju Sony Open Tennis w Miami. Zwycięstwo nie przyszło Polce łatwo – Jelenę Wiesninę pokonała 7:5, 6:3 po 1 godzinie i 41 minutach walki.

Polka w swoim drugim meczu w Miami musiała stawić czoła bardziej wymagającej rywalce, rozstawionej z numerem 32 Jelenie Wiesninie. Radwańska wyszła z tej próby obronną ręką i po raz piąty z rzędu pokonała mieszkającą w Soczi Rosjankę.

W pierwszym secie żadna z tenisistek nie mogła wypracować wyraźnej przewagi i o losach inauguracyjnej partii zadecydować musiała końcówka. W niej również walka była zażarta i niewiele brakowało, by Radwańska nie wygrała seta, unikając rozgrywki tie breakowej. Na szczęście rozstawiona z „trójką” Polka w kluczowych momentach udowodniła swą przewagę i triumfowała 7:5. Bez wątpienia był to najtrudniejszy fragment meczu. W drugim secie było już lepiej – Radwańska świetnie serwowała, zanotowała w tej części gry aż 6 asów i tylko raz dała się przełamać. Sama zdobyła dwa breaki i zwyciężyła 6:3.

O ćwierćfinał turnieju w Miami Radwańska zagra z Eliną Switoliną. Ukrainka w drugiej rundzie niespodziewanie wyeliminowała Eugenie Bouchard, a w meczu trzeciej rundy pokonała 4:6, 6:4, 6:1 pogromczynię Roberty Vinci, Barborę Zahlavovą Strycovą.