Miami: Piter w turnieju głównym!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter awansowała do turnieju głównego WTA w Miami. W decydującej rundy eliminacji rywalka Polki, Irina Kromaczewa, skreczowała przy stanie 2:6, 7:5, 4:3 dla Piter.

Nasza reprezentantka była faworytką tego pojedynku, ale starcia z grającą w eliminacjach dzięki "dzikiej karcie" Kromaczewą nie zaczęła zbyt dobrze. Piter bardzo słabo serwowała. W secie otwarcia nie zdołała wygrać ani jednego gema przy własnym podaniu i przegrała 2:6.

Później było już dużo lepiej. Druga odsłona była bardzo zacięta. Choć to Polka jako pierwsza przełamała rywalkę, to Kromaczewa natychmiast odrobiła straty. W końcówce Piter musiała bronić się przed kolejnymi przełamaniami, ale wyszła z opresji, a chwilę później sama uzyskała breaka i zwyciężyła 7:5.

Decydującą partię Piter zaczęła idealnie – od prowadzenia 2:0. Rosjanka szybko doprowadziła jednak do wyrównania. O losach meczu zdecydował siódmy gem trzeciego seta. Serwowała w nim Piter, obie Panie rozegrały 14 wymian, a Polka wybroniła cztery break pointy. Ponadto Kromaczewa doznała kontuzji, która uniemożliwiła jej kontynuowanie pojedynku i musiała poddać mecz.

Na razie nie wiadomo jeszcze, z kim Polka zmierzy się w turnieju głównym. Mogą to być Marina Eraković, Victoria Duval, Karin Knapp, Vania King, Heather Watson, Paula Ormachea, Alison Riske, Alexandra Cadantu lub inna z kwalifikantek.

Finałowa runda eliminacji:
Katarzyna Piter (Polska, 15) – Irina Kromaczewa (Rosja, WC) 2:6, 7:5, 4:3 i krecz